20. TKG Üyeleri Automechanika Fuarında Buluştu


20. TKG programına Yunanistan'ın Batı Trakya Bölgesi temsilcisi olarak katılan HÜSEYİN HAFIZ AMET (sağda)  Automechanika Istanbul Fuarı kapsamında stant açan ve ürün tanıtımı yapan dönem arkadaşı ZOHREH ROSTAMİ (solda) ziyaret etti ve başarılar diledi.

20. TKG programı katılımcısı CHOUSEIN CHAFOUZ AMET inşaat ve elektro mekanik sektöründe faaliyet gösteren,  yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimi yapan şirket sahibidir. Ayrıca zeytin yağı üretimi ve taze sebze ve meyve paketleme sektöründe faaliyet göstermektedir. İşadamları Derneği ve Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir.

Messe Frankfurt Istanbul Uluslararası Fuarcılık Ltd. Şti ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile düzenlenen dünyanın en büyük 3. otomotiv fuarı Automechanika Istanbul, 5-8 Nisan  2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlendi ve  38 ülkeden 1.397 katılımcı firmayı sektör profesyonelleri ile bir araya getirdi.

Otomotiv üretim ve onarım sistemlerine dair son teknoloji ürünlerin sergileneceği Automechanika Istanbul, Türkiye’nin konumu itibarı ile çevre ülke pazarlarına yatırım yapmayı hedefleyen tüm yerli ve yabancı firmalar için bölgenin en önemli uluslararası ticaret platformu olarak öne çıkmaktadır.  

Türkiye'nin Lider Uluslararası Otomotiv Endüstrisi Fuarı Automechanica'da 1,397 katılımcı firma istant kurarak, ürünlerini sergilderi. Dünyanın dört bir köşesinden gelen 48,737 ziyaretçiti ağırlayan  Automechanika Istanbul baaşrıyla sonuçlandı. Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getiren bu fuar, Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler için de önemli bir buluşma platformu haline geldi. Bir sonraki Automechanika Istanbul 2-5 Nisan 2020'de gerçekleşecek!

Ekonomi Bakanlığı desteğiyle organize edilen ve bölgenin en dinamik ve kapsamlı otomotiv etkinliği olan Automechanika Istanbul‘da, dört gün boyunca otomotiv üreticileri son teknoloji ürünlerini dünya genelinden önemli sektörel alıcılara tanıtma fırsatı buldu.

Automechanica Istanbul Fuarı hakkında ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşılmaktadır.

20. TKG programına Afganistan'dan katılan MOHAMMAD JAWID MUKHTAR (solda) dönemm arkadaşı ZOHREH ROSGTAMI'nin (ortada) stantını ziiyaret ederek, babası ile tanıştı ve ürünler hakkında bilgi aldı.                 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, istannbul, Çerkezköy, Çorlu, edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da düzenlenen 20. TKG programı üyesi ZOHREH ROSTAMI  Urimiye’de bulunan fabrikalarda dorse, dingil ve yedek parça üretimi yapan aile şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadırlar. Başkent Tahran’da şatış sonrası hizmet sunan mağaza ve servis alanı işletmektedir. Şirket İran pazarında dorse-dingil sektörünün yarısına  hakimdir. Şirketin Mersin’de yedek parça fabrikası bulunmaktadır. Grup yakın zamanlarda İstanbul’da da bir şirket kurmuş bulunmaktadır. Urimiye Ticaret ve Sanayi Odası Üyesidir.  

20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı MOHAMMAD JAWID MUKHTAR Afganistan, Tacikistan, Birleşik Arap Emirlikleri-Duıbai, Özbekistan, Kazakistan ve Türkiye’de inşaat, makine, kimya endüstrisi, plastik sanayi-PVC, bilişim, lojistik, genel ticaret ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren, inşaat malzemeleri ithalat ve ihracatı yapan, dayanıklı tüketim ev aletleri imalatı ve ithalatı yapan, Toyota Afganistan ana bayiliğini üstlenmiş olan  kolej düzeyinde İngilizce eğitim veren ilkokul ve ortaokulu olan şirketler grubu sahibi ve üst düzey yöneticidir. Afganistan Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odası, BAE Ticaret Odası ve Duşanbe Ticaret Odası üyesidir.

20. TKG programına Yunanistan'ın Gümülcine kentinden katılan EMRE MUSTAFA (solda) dönem arkadaşı MOHAMMAD JAWID MUKHTAR (ortada) ile Automechanica Istanbul furatında karşılaşmakten  çok memnun oldu.                   

TOBB tarafından  düzenlenen 20. TKG programı üyesi EMRE MOUSTAFA akü ve madeni yağ ithalatı ve toptan ticareti yapan, digitürk bayisi olan aile şirketinde yöneticidir. Şirket halen Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Esen Akü ve Çelik Akü Yunanistan Distribütörüdür. Gümülcine Ticaret Odası Üyesidir.