Romanya TKG Üyeleri 2018 Yazında Marmaris’te Tatil Yaptı


alt

8. TKG programına Romanya'nın Köstence kentinden katılan ABDURAMAN ERTHAN TANIOIR (sağda) eşi MERİÇ ABDURAMAN (solda) ile birlikte Ağustos ayının ilk haftasında Marmaris'i ziyaret eden Romanya  Demokrat Türk Birliği heyetine katıldı.

8.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi ABDURAMAN ERTHAN  TANİOR İstanbul Gazi Osmanpaşa  Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görmüştür. Faaliyet alanı otomotiv yedek parça, elektrikli ev eşyaları ve  soba olan şirket ortağıdır. Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği Üyesidir. 

alt

2. TKG programıı katılımcısı ve Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı MELEK AMET dernek üyelerinden oluşan yaklaşaık 40 kişilik bir grupla   gerçekleştirilem Marmaris gezisi sırasında  Muğla Üniveristesi lie kurulmuş olan kültürel ilişkilerin geliştirilmesinden memnun oldu. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Romanya'nın Köstence kentinden katılan MELEK AMET porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır.