Bulgaristan TKG Üyelerinden Renkli Paylaşımlar


alt

1. TKG programı katılımcısı AYNUR ENGER, (önde, sağdan 4.),Bulgaristan'da yaşayan Türkler için düzenlenen "Çanakkale Şehitliği" ziyaretine katılmaktan derin mutluluk duydu ve ziyaret sırasında duygulu anlar yaşadı.

AYNUR ENGER, Bulgaristan'da Türk kültürünü yaşatma çalışmalarına önem vermekte ve her fırsatta desteklemektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Bursa ve İstanbul'da düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı AYNUR ENGER plastikk doğrama sektöründe faalliyet gösteren şirket sahibidir.

alt

2. TKG programı üyesi AZİZ SADULA (arka sırada, sağdan 2.) bölgesindeki amatör futbol takımını desteklemeyi öncelikli bir görev olarak kabul etmektedir.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri illerinde düzenlenen  2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan AZİZ SADULA konserve fabrikası sahibidir. Ayrıca inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

alt

10. TKG programı katılımcısı TİMUR HALİLOV (solda) arkadaşları ile birlikte doğada yapılan  spor faaliyetlerine katılmakta, yürüyüş ve dağ tırmanışı rotalaarında neşeli ve heyecanlı anlar paylaşmaktadır.

Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da  düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan temsilcisi olarak katılan TİMUR HALİLOV  sahibi olduğu TES Consulting  Ltd. şirketi ile Bulgaristan'da iş yapan şirketlerle çeşitli konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. 

alt

 

11. TKG programı katılımcısı Avukat SEVİNCH KARAOGLAN (sol başta) T.C.Sofya Büyükelçiliği ile yakın işbirliğii çinde çalışmakta ve Büyükelçilik adına sosyal faaliyetlerde görev üstlenmektedir.

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan Avukat  SEVİNCH (SEVİNÇ) KARAOGLAN, Türk ve Bulgar Kadınları Dostluk Derneği Başkanı olarak, Türk kültürünü kormak ve geliştirmek için düzenlenen etkinliklerde gönüllü olarak görev üstlenmekte ve destek vermektedir.

alt

13. TKG üyesi KADRİYE ALİMNAOVA (solda) İran gezisi öncesinde, vize işlemlerini tamamlamak üzere geldiği İstanbul'da  26 Mart 2018 Pazartesi günü  Karaköy sahilinde dinlendi.

Sık sık İstanbul'u ziyaret eden KADRİYE ALİMANOVA'nın 30 Nisan - 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleeşen İstanul ziyaretine ait fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının linkinden ulaşmak mümklündür.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen  13. TKG üyesi KADRİYE ALİMANOVA Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da ortakları ile birlikte kurduğu Yabancı Dil Merkezinde İngilizce Türkçe ve Bulgarca dillerinde eğitim vermektedir.

alt

15. TKG üyesi MECBURE EFRAIMOVA (soldan 2.)  31 Mart 2018 Cumartesi günü Bulgaristan'dan dostları ile İstanbul'un en yüksek binası olan  Sapphire  Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni ziyaret ederek, kentin 360. derece panoramik görüntülerini suna seyir terasında  fofoğraflarını çektiler.   

Sapphire Seyir Terası, 2011 yılında yerli ve yabancı turistlerin kullanımına açılmıştır. 236m yüksekliğindeki binanın 54. Katında 360 derece İstanbul Manzarası ile misafirler Türkiye’nin en yüksek katından İstanbul’u izlerlerken 4 boyutlu İstanbul Helikopter simülasyonunu kullanmakta ve alan içerisinde bulunan Vista Cafe Restaurant’ta yiyecek ve içecek konforuna erişmektedir.

MECBURE EFRAIMOVA'nın arkadaşları ile birlikte gerçekleştiridiği seyir terası gezisine ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmak mümkündür. 

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan  MECBURE EFRAIMOVA Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.  Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süredir İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktadır.