Bulgaristan’dan Sevinç Karaoğlan ve Edis Emre Burgas’da Yatırımcı Gününe katıldı


alt

11. TKG programına Bulgaristan'dan katılan Avukat SEVİNÇ KARAOĞLAN (sağdan 2.)  26 Nisan 2016 Salı günü  Türkiye sınırı yakınlarında Karadeniz kıyısında bulunan Burgas'da  Primoretz Grand Hotel'de düzenlenen  Yatırırmcı Günü etkinliğine katıldı.

Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği işbirliği ile 26 Nisan 2016 tarihinde Bulgaristan'ın Burgas ilinde Yatırımcı Günü etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Şumnu merkezli Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) ve "Deloitte Bulgaria" danışmanlık şirketi tarafından  düzenlenen "Yatırımcı Türkiye'den" etkinliğine Oda yöneticileri ile yatırımcı ve iş insanları katılmıştır. 

Burgaz  Başkonsolosu NİYAZİ EVREN AKYOL DEİK Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Osman AK, Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Emrah SAZAK ve Bultişad Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İNCE’nin katıldığı etkinlikte, 70 civarında Türk işadamının yanısıra Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı RECEP ZIPKINKURT' da hazır bulunmuştur.

T.C.Burgaz Başkonsolosuğu'nun facebook sayfasında yayınlanan Yatırımcı Günü haberine ve  farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan RECEP ZIPKINKURT  (sol  başta) başkanlığındaki işadamları  heyeti Burgas'da düzenlenen Yatırımcı Günü'ne etkin katılım sağladı. 

11. TKG üyesi ve  Türk ve Bulgar Kadınları Dostluk Derneği Başkanı Avukat SEVİNÇ KARAOĞLAN (sağdan 2.) Edirne TSO yöneticilerinden Bulgarsitan'da yaşayan  Türk azınlığın desteklenmesi amacıyla sürdürülen sosyal sorumluluk projelerinde işbirliği olanaklarının güçlendirilmesini talep etti.

Edirne TSO Başkanı bu vesile ile  Burgas TSO Başkanını ziyaret ederek,  Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında ortak başvurusu yapılan proje ve işbirlikleri hakkında görüşmelerde bulundu.

Edirne TSO web sayfasında yayınlanan Yatırımcı Günü haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Haber Türk sitesinde yayınlanan Yatırımcı Günü haberine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

DTİK web sayfasında yayınlanan toplantı duyurusuna bu linkten ulaşılmaktadır.

Malkara TSOt web  sayfasında  ilan edilen Yatırımcı Günü  toplantısının gündemine bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 11. TKG programına katılan  Avukat SEVİNÇ KARAOĞLAN (sağdah 2.), Türk ve Bulgar  Kadınları Dostluk Derneği başkanıdır.

alt

18. TKG programı katılımcısı EDİS EMRE (2. sırada, sol başta) yatırımcı Günü etkinliğinin başrılı ve veerimli geçmesi için destek oldu. 

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da dzüenlenen 18. Türkçe Konuşan Girimşiler Programına Bulgaristan'dan katılan EDİS EMRE  ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren ve iki fabrikada üretim yapan VES şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir.

EDİS EMRE  ayrıca; yatırım projeleri, inşaat ve enerji konularında danışmanlık hizmetleri sunan firmanın da kurucusudur. BULTİŞAD (Kuzeydoğu Bulgaristan Bulgar Türk Ticaret ve Sanayi Odası) Başkan Vekili  ve DTİK Balkanlar Komitesi  Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Bulgaristan’da faaliyet gösteren önemli Türk şirketleri ve Türkiye’den gelen iş adamlarının katılımıyla,  Şumen merkezli Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) ve Deloitte Bulgaria tarafından, T.C. Sofya Büyükelçiliği Ticaret Başmüşavirliği'nin desteği ile Burgaz'da düzenlenen Yatrrımcı Günü ve İş Forumu başarılı geçti. 

Güncel vergi mevzuatı, yeni Muhasebe Kanunu ve Bulgaristan’da iş yapan Türk şirketlerinin faaliyetlerine etkisi gibi konularda sunumlar yapan Deloitte Bulgaria temsilcileri, Bulgaristan mevzuatında yapılan başka düzenlemeleri de anlatarak bu değişikliklerin Türk yatırımcıların çalışmalarını ne şekilde etkileceğine de değindiler. Ayrıca Avrupa Birliği hibe programları ve başka fonlar aracılığıyla kaynak temini konusu katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Bulgar Türk Ticaret Odası BULTİŞAD web sayfasıdnaki ayrıntılı habere ulaşmak için lütfent ıklayınız. 

Devrim Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

11. TKG üyesi ve Türk ve  Bulgar Kadınları Dostluk Derneği Başkanı Avukat SEVİNÇ KARAOĞLAN  DEİK ve Türk Bulgra TSO işbirliğinde 30 Nisan 2013 tarihinde İstanbul'da TOBB Plaza'da düzenlenen "Bulgaristan'da Termal Turizmi ve Yatırırm Fırsatları" konulu forumda "Turizm Yatırırmlaraı Açısından Yasal Altyapı" konulu bir tebliğ sunarak, yatrırımcıların sorularını yanıtladı.

DEİK  tarafından yayınlanan toplantı gündemine  bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriiği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan  Avukat SEVİNÇ KARAOĞLAN kamu sektöründeki tecrübesini özel sektöre yansıtytmaküzere serbesat avukatlık ve hukuk danışmanlığı yapğmaktadır. Bulgarca, İngilizce ve Türkçe dillerine hakimdir.  Avukat, noter ve icra hakimi olan meslektaşları ve kendi alanında nitelikli uzman olan ekonomi, finans, muhasebe, bankacılık ve vergi danışmanları, sigorta kuruluşları veya mütercim  vb geniş bir partner çevresi ile birlikte çalışmaktadır.  Şirket politikası olarak, Bulgaristan ve Türkiye arasında ekonomi, eğitim ve kültür alanlarındaki ilişkilerin gittikçe yoğunlaşmakta olduğu bir ortamda hukuk, vergi, muhasebe ve ekonomi danışmanlığını bir arada sunan yüksek kaliteli ve profesyonel hizmetlerin komple verilmesi amaçlanmıştır.