TKG Programlarında Başlayan Dostluklar Devam Ediyor


 

alt

16. TKG programına Rusya Federasyonu'nun  Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'ni temsilen  katılan TAKHİR KHOSUEV-TAHİR HOSU (solda) 26 Eylül 2016 Pazartesi günü Bulgaristan'ın Hisarya şehrinde  8. TKG üyesi VEZHDİ KEMAL ORMANOV'u ziyaret etti. 

alt

Temmuz 2011'de ortak arkadaşları 8. TKG üyesi  ALBERT GADZHAEV  sayesinde tanışan  VEZHDİ  KEMAL  ORMANOV  (sağda)  ve  TAKHİR KHOSUEV  (solda) Rusya pazarı için taze meyve sağlanması konusunda işbirliği yapmaya başlamıştır.  

Bu işbirliği TKG web sayfasında haber olarak yayınlanmıştır.  Söz konusu habere ulaşmak için bu linki tıklamak yeterli olacaktır.  

alt

18. TKG programına Kırım'dan  katılan ELVİNA SHEYHİSLYAMOVA (ortada)  2-3 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen  22. Uluslararası  Türk Tatar Mili Kıyafetleri, Halk Oyunları ve Türküleri  Festivali'ne katılma üzere Köstence'de bulunduğu sırada dönem arkadaşı NUREDİN EMURLA (solda) ile görüşmekten çok memnun oldu. 

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. TKG programına Köstence'den katılan NUREDİN EMURLA büyük ölçekli tarmsal faaliyet yapan, toptan olarak tarım ilaçları ve tohum ticareti yapan  şirket sahibidir. Köstence Ticaret, Tarım ve Sanayi Odası üyesidir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programı üyesi  ELVİNA  SHEYHİSLYAMOVA aslen Kırım Türküdür. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yaşamaktadır ve danışmanlık hizmetleri veren şirkette idari konularda yönetici olarak görev yapmaktadır.

alt

TOBB tarafından Ankara,  Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'ın başkenti Sofya'dan katılan KADRİE OSMANOVA ALİMANOVA (solda) ve İran'ın başkenti Tahran'dan katılan NASTARAN POURDOWLAT (sağda) programdan sonra her yıl İstanbul'da buluşarak arkadaşlarını korumak ve dostluklarını geliştirmek için özen göstermektedirler. 

.alt

Irak'tan 15. TKG üyesi  İSAM ABBAS MUDRAB  (ESAM VENDAVİ) (solda) ve 9. TKG programı katılımcısı  KHALİD MAYAS  (sağda) yakınlarının tedavisi süreci nedeniyle Ankara'da bulundukları 10 Nisan 2016'da Ankara'da cankı sosyal yaşamı ie ünlü  Bahçelievler semtinde sık sık biraraya gelerek, deneyimlerini paylaşarak, idari sorunlara ortak çözümler geliştrmek için çaba gösterdiler.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 9-20 Mayıs 2016  tarihleri arasında  Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler programı sırasında Ankara'da tanışan MOHAMMAD NAJAT YOUSİF HÜRMÜZLÜ (önde) ve HIDAYAT BAKR QANBAR arkada) 2016 Ağustosunda biraraya geldiklerinde dönem arkadaşlaraına  özel bir selam olarak bu fotoğrafı iletti.