Nisan 2016’da TOBB’u Ziyaret Eden TKG Üyelerimiz


alt

10. TKG programına Almanya'dan katılan SALİH KARATEPE  (solda) 31  Mart 2016 Perşembe günü TOBB'u ziyaret ederek öğle yemeğine konuk oldu.

alt

10. TKG üyesi SALİH KARATEPE (sağda) TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniveristesi Makine Mühendisliği Fakültesi  yöneticileri ile  görüşerek,  TOBB ETÜ mezunu gençleri Türkiye'de fabrika kurulumu yaptığı şantiyelerde istihdam etmek isteğini ileterek işbirliği önerdi.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan SALİH KARATEPE  (solda)  Almanya'daki  plastik parça üretimi yapmaktadır.

Almanya'daki lokantalarını devreden  SALİH KARATEPE  yarı zamanlı olarak  İzmir'de  yaşamaktadır.

10. TKG üyesi SALİH KARATEPE 2014 yılının  son haftalarında Türkiye'de kurduğu şirketin teknik kadrosu ile Türkiye, Kafkaslar ve Ortadoğu'daki  büyük fabrikalara makine  ve ekipman kurulum ve bakımı konularında  teknik destek hizmetleri vermektedir.

alt

12. TKG programına Azerbaycan'dan katılan SAMIR NATIQOGLU ISGANDAROV (sağda)  5 Nisan 2016 Salı günü TOBB'u ziyaret ederek. öğle yemeğine konuk olmnuştur. 

SAMİR İSGANDAROV, programdan sonra yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşamaya başlamış ve genel ticaret ve danışmanlık sektörlerinde faaliyet göstermeye başlamıştır. 

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programı üyesi SAMİR İSGENDEROV  bir süre önce Ankara'da ofis açarak eşi ve oğlu ile birlikte Ankara'ya yerleşmiştir.

alt

Avrasya ülkelerindeki büyük çaplı tenerji, inşaat ve  savunma projeleri ve ihaleleri ile ilgilenen 12. TKG programı katılımcısı SAMİR İSGENDEROV (solda) bir grup arkadaşı ile birlikte danışmanlık hizmeti sunmaktadır.