2015 Kış Tatili İçin Uzakları Tercih Eden TKG Üyelerinden Renkli Paylaşımlar


alt

12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan  MUHAMMED ERTURAN yeni yıl tatilinden yararlanarak eşi ile birlikte gititği Hollanda'da Türk markası  Simit Sarayı'nı şube açmış olduğunu görmekten memnun oldu. 

Stuttgart'dan kara yolu ile kanalar şehri  Amsterdam'a ulaşan MUHAMMED ERTURAN  balmumu heykelleriyle ünlü Madame Tussauds Müzesini ziyaret etti.

Avrupa'nın en büyük ticari limanına sahip mimari şaheser Erasmus Köprüsü'nü barındıran Rotterdam kentinde bir süre konaklayan 12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN  ayrıca Birleşmiş Miller Örgütünün en önemli yargı organı olan ve başkent  Lahey (Den Haag)   de bulunan Uluslararası Adalet Divanı' na ev s ahipliği yapan ünlü Barış Sarayı'nı da ziyaret etti. 

TOBB tarafından düzenlenen 12. TKG üyesi  MUHAMMED ERTURAN,  şirketler için organizasyon, üretim, verimlilik ve karlılık artırma, muhasebe, ticaret ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunan, Almanya genelinde fuar hizmetleri ve fuar organizasyonu hizmetleri veren şirket sahibidir. ATGIAD, TD-IHK ve IHK-Stuttgart üyesidir. Stuttgart TSO Meclis Üyesi ve Avrupa Türk Genç İşadamları Derneği Başkanıdır. 

12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN'ın Hollanda  tatil izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi gerekmektedir.

alt

13.TKG programına Almanya'dan katılan EKREM ECE  (ortada) Noel tatilinden yararlanarak arkadaşları ile birlikte  gittiği Fransa'nın başkenti  Paris'te 27 Aralık 2015 Pazar günü ünlü sinema sanatçısı YILMAZ GÜNEYin ve ünlü müzisyen AHMET KAYA'nın  mezarlarını ziyaret etti.

13. TKG üyesi EKREM ECE'nin Paris ziyaretine ait farklı fotoğrafara arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen  13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'dan katılan EKREM ECE  Almanya'da  toptan ve perakende gıda ve içecek ticareti konusunda faaliyet gösteren,  kağıt ve ambalaj üretimi yapan şirket sahibidir. Köln Ticaret Odası (IHK) üyesidir. Türk İşadamları Dernekleri Avrupa Federasyonu TİDAF üyesidir. 

alt

TOBB tarafından düzenlenen 16. TKG programına Bulgaristan'ın başkenti Sofya'dan katılan  MYUMYUN SALİ MYUMYUN (solda)  Belçika'nın ünlü kanallar kenti Brugge'da noel tatilini eşi ile birlikte kutladı.

22 Aralık 2015  tarihinde eşi ile birlikte noel ve yeni yıl tatilini değerlendirmek üzere  İngiltere'nin başkenti Londra'ya giden 16. TKG üyesi MUMİN MUNİN,Londra'da yaşayan dostlaraı ile görüştü, tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.

Tatiline Belçika'da devam eden MUMİN MUMİN  ve eşi,  tarihi Brugge kentinin masal kentlirni andıran sokaklaraını ve kanalları gördükten sonra şehrin ünlü meydanında  kurulan noel pazarını da ziyaret etti.

Avrupa'da kış tatiline  Hollanda'nın Lahey şehrinde yaşayan arkadaşlarını ziyaret ederek devam eden 16. TKG üyesi  MYUMYUN SALİ MYUMYUN 'in Avrupa ziyaretie ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook  sayfasının ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan temsilcisi olarak  katılan  MYUMYUN SALİ MYUMYUN, spor giyim kıyafetleri üretimi, ithalat ve ihracat, özel mağazalar zinciri, kumaş ticareti, spor tesisleri ve restoranlar işleten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

alt

Karadağ'dan 17. TKG üyesi MİRELA PALAMAR (sağda) Noel'i yakınları ile birlikte kutlamak amacıyla 21 Aralık 2015 Pazartesi günü İsveç'in 3. büyük şehri  Malmö kentini ziyaret etti. 

17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Karadağ temsilcisi olara katılan MİRELA PALAMAR'ın Mölmü gezisine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmeis önerilmektedir.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 1-12 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 17. TKg programına katılan MİRELA PALAMAR T.C. Karadağ Büyükelçilğinde yerel uzman olarak görev yapmaktadır.

alt

16. TKG programına Karadağ temsilcisi olarak katılan MAHMUD MAKİ VUKOVİC kış tatili için 3-8 Aralık 2015 tarihlerinde İsviçre'nin Zürih kentini ziyaret etti. 

27 Aralık 2015 Pazar günü Sırbisan'ın başkenti Belgrad'ı ziyaret eden  MAHMUD MAKİ VUOIVİÇ,   yeni yıl tatilini değerlendirmek üzere karayolu ile  Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'e gitti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  MAHMUD MAKİ VUKOVİC, zeytin ve mandalina üreticiliği alanında faaliyet gösteren, zeytinyağı üretimi yapan,  turizmle ilgilenen aile şirketinde yöneticidir.

16. TKG üyesi MAHMUD MAKİ VUKOVİC'in  facebook sayfasında yayınlanan Zürih, Belgrad ve Zagreb ziyaretlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

KKTC'den 17. TKG üyesi İLKE ÖZERLAT  yeni yıl tatilini geçirmek üzere 29 Aralık 2015 Salı günü arkadaşlaraı ile birlikte Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gitti.

Atina'nın ünlü tarihi bölgesi Akropolis'te bulunan Hilton Athene Otelinde konaklayan İLKE ÖZERLAT kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmış eski kentte yeni yılı karşılamanın  heyecanını dostlaraıyla paylaştı.

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve istanbul  illerinde düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC'den katılan İLKE ÖZERLAT,  kuru kahve üreten (Türk kahvesi, espresso ve fitre kahve) ÖZERLAT Kahve aile şirketinde yöneticidir. Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk  Ticaret Odası üyesidir.

alt

KKTC'den 12. TKG üyesi HALİDE GÜRÜN hafta sonu tatilinden yararlanarak, 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde  İsviçre'ye giderek, 7000 fit yükdeklikte Alpler'in  görkemli güzelliğinde kısa bir tatail yapma fırsatını değerlendirdi. 

TOBB tarafından Ankara, Konya Karaman illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına KKTC temsilcisi olarak katılan HALİDE GÜRÜN,  başta hellim peyniri olmak üzere peynir çeşitleri ve diğer süt ürünleri üretimi yapan aile şirketi Akgöl Ltd'de pazarlama ve ihracat sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Kıbrıs Türk Sanayi Odası üyesidir.

alt

11. TKG programına KKTC'den katılan AKAN OZA tatil yapmak  ve doğum gününü kutlamak üzere 4 Aralık 2015 tarihinde Londra'ya gitti.

İki haftalık Londra tatilini popüler mekanlarda değerlendiren 11. TKG üyesi AKAN OZA yöneticisi olduğu Oza Kahve aile şirketi için piyasa araştımasına da zaman ayırdı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11.Türkçe Konuşan Girişimciler Programına KKTC temsilcisi olarak katılan AKAN OZA  otuz yıllık aile şirketi Oza Kahve'de üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır. 

Gazimağusa'da Organize Sanayi Bölgesinde bulunan tesislerde üretieln Oza Kahve markasasının facebook sayfasına bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

Azerbaycan'dan 5. TKG üyesi SAMİR HEYDAROV   (solda) New York State Plattsburgh  Üniversitesinde okuyan oğlu'nun mezuniyet törenine katılmak üzere 7-12 Aralık 2015 tarihleri arasında  eşi ve çocukları ile birlikte gittiği  New York şehrinde ünlü The Metropolitan Museum of Art müzesini de ziyaret etti.

alt

5. TKG üyesi SAMİR HEYDAROV   (sağda)  oğlunun mezuniyet sevincini  aile üyeleri ile birlikte New  York'u  gezerek kutladı.  

TOBB tarafından Ankara ve istanbul illerinde düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Azerbaycan'ın Gence şehrinden katılan SAMİR HEYDAROV metalurji sanayinde üretim yapan şirket sahibidir. Özellikle  yüksek binalarda gerekli  metal malzeme üretimi ve montajı  ile ilgilenmektedir. Azerbaycan İşveren  Konfederasyonu üyesi ve Gence Şubesi Başkanıdır. 

SAMİR HEYDAROV ve ailesinin New York ziyaretine ait farklı fotoğraflara değerli arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

5. TKG üyesi SAMİR HEYDAROV   (soldan 2.) Azerbaycan Belarus İş Forumu'na katılmak üzere 26-28 Kasım 2015 arihlerinde  Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'te bulunduğu sırada arkadaşlara ile birlikte kentin  tarihi ve turistik  mekanlarını ziyaret etme fırsatını değerlendirid.. 

alt

18.TKG programına Ukrayna'dan katılan ALİNA POTAPOVA  Belarus'un başkenti Minsk'te bulunduğu 30 Kasım-1 Aralık 2015  tariherinde kadın buz hokeyi maçı izledi.

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişrimciler programına Ukrayna  temsilcisi olarak katılan ALİNA POTAPOVA, kamu ile ilişkilerde danışmanlık hizmeti ve sözlü ve yazılı tercüme hizmetleri sunan www.tercuman.com.ua  şirket sahibidir. www.steklopodiyom.etov.com.ua  portalı üzerinden  toptan ve perakende otomotiv yedek parça ticaretini yürütmektedir.

18. TKG üyesi ALİNA POTAPOVA'nın  Minsk izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için değerli arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin zyaret edilmesi önerilmektedir. 

alt

21 Aralık Türkçe Eğitim Günü kutlamalarına katılmak üzere Üsküp'e giden 15. TKG üyesi DZELİL SALİJİ (solda) bu vesile ile  başta Gostivarolmak üzere Makedonya'nın farklı şehirlerini de ziyaret ederek yakınları ile  hasret giderdi.

15. TKG üyesi CELİL SALİHİ'nin Makedonya ziyaretine ait farkı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür. 

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Slovenya'dan katılan  DZELİL SALİJİ  aslen Makedonya kökenlidir ama Slovenya’da  yaşamaktadır. Yiyecek, içecek sektöründe faaliyet gösteren, unlu mamul ve pasta üreten ve  pastane ve yogurtland adlı zincir dondurma mağazaları olan firma sahibidir. 

alt

Bulgaristan'dan 8. TKG üyesi VEZHDİ KEMAL ORMANOV  Arnavutluk'un başkenti Tiran'a yaptığı ziyaretten dönüşte Makdedonya'nın başkenti Üsküpziyaret etti ve Ohri Gölü kıyısında konakladı.  Makedonya'nın Gevgelija ve Doyran kentlerini de ziyaret eden  VEZHDİ KEMAL ORMANOV 13-23 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Balkan coğrafyasını yakından tanıma fırsatı sağlayan bu yolculuktan çok memnun kaldı. 

VEZHDİ ORMANOV'un karayolunda yaptığı Balkanlar turuna ait izlenimlerine arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan  VEZHDİ  KEMAL  ORMANOV  PVC/AL doğrama, OSB, MDF, HDF ticareti ile uğraşan, inşaat, konut, otel inşaatı yapan firma sahibidir.