TKG Üyeleri Bulgaristan’da Koca Yusuf Şenliğine Katıldı


alt

10. TKG  üyesi  TİMUR HALİLOV, (sağda)  6 Eylül 2015 Pazar günü  Bulgaristan'da  düzenlenen  Koca Yusuf Yağlı Güreş Şenliği organizasyonunda gönüllü olarak görev aldı ve sunuculuk yaparak şenliğe katkıda bulundu.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan AZİZ SADULA (soldan 3.) 6 Eylül 2015 Pazar günü   Bulgaristan'ın Şumnu İlçesi Karalar köyünde düzenlenen Koca Yusuf  etkinliklerine katılarak ata sporu yağlı güreşleri izledi. 

alt

Arkadaşları ile birlikte Koca Yusuf  etkinliklerine katılan 2. TKG üyesi AZİZ SADULA  (sağdan 3.) gıda üretimi sektöründe faaliyet göstermektedir. Salça ve konserve üreten fabrika sahibidir. 

alt

10. TKG üyesi TİMUR HALİLOV   (sağda, beyaz gömlekli)  Kayalar Köyünde Koca Yusuf'u yaşadığı ve Adana Büyükşehir Belediyesi  tarafından  müze-ev olarak düzenlenen  evin önünde yapılan törenin akışında görev üstlendi.

TİMUR HALİLOV,  sahibi olduğu TES Consulting  Ltd. şirketi ile  Bulgaristan'da iş yapan şirketlerle çeşitli konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. 

alt

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafındanBulgaristan’da geçtiğimiz yıl restorasyonuna başlanan Koca Yusuf Müze Evi, coşkulu bir törenle açıldı.

alt

Törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, cihan pehlivanı Koca Yusuf’unAnadolu ve Rumeli Türklüğünü yeniden bir araya getirdiğine dikkat çekerek, "Cihan pehlivanımızın aziz hatırası önünde rahmet ve saygıyla eğiliyorum" dedi.

alt

Koca Yusuf Müze Evi, Karalar köyünde düzenlenen geleneksel güreşler festivali öncesi törenle hizmete açıldı. Karakucak Güreşleri ve Koca Yusuf Müzesi’nin açılışı dolayısı ile Balkanlardan ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen Türkler festivale akın etti.

Koca Yusuf şenlikleri hakkında Milliyet Gazetesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fortoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

alt

10. TKG üyesi TİMUR HALİLOV (sağda) şenliklerin başarılı olması için Koca Yusuf Yağlı Güreşleriinin AĞA'sı  ile birlikte  organizasyonun ayrıntılarını görüştü  ve konuklarla yakından  ilgilendi.

 alt

10. TKG üyesi TİMUR HALİLOV (sağda, mikrofonda) Koca Yusuf etkiniklerinin başarılı geçmesi için organizasyonda görev alarak özel çaba gösterdi.

alt

Koca Yusuf Müzesinin açılışı e yağlı güreş şenlikleri  hakkında Haberler Com internet sitesinde yayınlanan görüntülü habere bu linkten ulaşmak mümkündür.