TKG Üyelerimizin 2015 Bahar ve Yaz Aylarında Türkiye Ziyaretleri


alt

Makedeonya'dan 12. TKG üyesi AMİ İSMAİLİ  (soldan 2.) 2015 yılını Nisan  ayının ilk günlerinde yeni iş bağlantıları yapmak üzere kısa bir ziyaret için İstanbul'da  bulunduğu sırada dostlaraı ile birlikte Tarabya'da bulunan  Set Balık Lokantasında buluştu.

Türkiye Odalar ve BorsalAr Birliği tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya temsilcisi olara katılan AMİR İSMAİLİ, Türkiye’den satın aldığı  akrlik levhalar, polyester, alüminyum profil ve pleksiglas vb hammedeyi kullanarak banyo mobilyası ve küvet üretimi  ve ticareti  ile seramik toptan ve perakende  ticareti yapan şirketite üst düzey yöneticidir.  MATIB Makedonya Türk İşadamları Birliği üyesidir. 

alt

10. TKG Üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU, Kırgızistan işadamları heyeti ile birlikte gereçekleştirdiği Bursa Büyükşehir Beleldiyesi ziyaret programı sırasında Bursa'nın tarihi ilçesi İznik'i de ziyaret etti.

Osmanlı Devletinin kuruluş yıllarında başkentlik yapmış olan ve  İznik Gölü kenarında kurulmuş olan tarihi İZNİK ilçesine giden 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılmcısı TEMİRLAN SARLYKBEK UULU,  Osmanlı güğçleirnin yanında savaşa kaatılarak,  İznik'in Bizanslılardan alınmasına katkı sağlayan Kırgız kuvvetlerinin anısına Sultan ORHAN GAZİ tarafından yaptırılan KIRGIZLAR TÜRBESİ'ni ziyaret etti.

TOBB tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan'dan katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU, toplu yemek üretimi,  mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. Geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır.

10. TKG üyesi  TEMİRLAN SARLYKBEK UULU'nun İznik gezisine ait fotoğraflar arkadaşımızn facebook sayfasında yayınlanmaktadır.

alt

15. TKG üyesi SHOLPAN SYRGABAYEVA, Haziran Ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği Türkiye gezisinde  güney sahillerinde bulunan Antalya iinin Fethiye lçesini ve Bursa ilini  ziyaret ederek, dostlarıyla görüştü. 

İstanbul'da bulunduğu sırada Eminönündeki bir hanın avlusunda sahneye çıkan ünlü tiyatro sanatçısı GENCO ERKAL'dan NAZIM HİKMET şiirleri dinlemek üzere  Dostlar Tiyatrosu, Ali Pasa Han, Kucukpazar'daki otantik ortama konuk oldu.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Kazakistan'dan katılan SHOLPAN SYRGABAYEVA halen T.C.  ASTANA Büyükelçiliği, Ticaret Müşavirliğinde yerel uzman olarak çalışmaktadır.

alt

13. TKG programına Bulgaristan'dan katılan KADRİYE ALİMANOVA 2015 Haziran ayının ilk haftasında ailesi ile birlikte İstanbul'u ziyaret etti.

Türkiye Odaalr ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan  KADRİYE ALİMANOVA'nın  ortak olduğu  Yabancı Dil Merkezi kurarak,   İngilizce Türkçe ve Bulgarca dillerinde eğitİm vermektedir.

alt

8. KG programı üyesi olan ALBERT GACAOĞLU (solda) ,  Türkiye'ye gelince eski dostlarını görmek için Tokat ve Amasya illerini de ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya'nın başkenti Moskova'dan katılan ALBERT (GADZHAEV) GACAOĞLU aslen Karaçay asıllıdır. ALBERT GACAOĞLU  halen DYO Boyalarının Kafkasya Bölgesi sorumlusu olarak gmrev yapmakadır.

Tokat ilinde bulunduğu sırada  Yeşilırmak nehri  üzerinde kurulu olan ALMUS Barajına bir gezi düzenleyen  8.TKG üyesi ALBERT GACAOĞLU'nun Türkiye ziyartine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

alt

Almanya'dan 14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİ IŞKIRIK (solda), bahar aylarında gerçekleştirdiği Antalya ziyareti sırasında,  baba ocağı ve memleketi Burdur ilinin Bucak ilçesinde yayla şenliklerine konuk oldu.

TOBB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'nın Stutgart şehrinden katılan HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK                    kalıp üretimi, plastik enjeksiyon, beyaz eşya, elektronik araba parçası ve makine parçaları üretimi ve montajı yapan şirket sahibidir. Stuttgart (IHK) Sanayi Odası üyesidir. 

14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİN  IŞKIRIK'ın  Türkiye ziyareti ve yayla  şenliklerine ai farklı  fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasından ulaşmak mümkündür.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya'dan katılan ADEM YAKUP (solda) 6-7 Temmuz 2015 tarihlerinde yakın arkadaşları ile birlikte karayolu ile İstanbul'a geldi.

Makedonya'da Gostivar kentinde yaşayan 13. TKG üyesi ADEM YAKUP,  İstanbul'da Sultanahmet Camiini, Eyüp Sultan'ı ve  Piyer Loti tepesini ziyaret etti. İstanbul'da  Sultanahmet Köftecisinde orucunu açan dostlar, dönüş yolunda Tekirdağ'da Özcanlar Köftede iftar molası verdiler. 

13. TKG üyesi ADEM YAKUP, teknik öğretmenidr. Elektrik tesisatı, güvenlik sistemleri ve yangın ihbar sitemleri için projelendirme proje yönetimi  ve uygulama hizmetleri apmaktadır.  Mühendisler Odası üyesidir. 

alt

Dünya Odalar Federasyonu Kongresine katılmak üzere İtalya'ya giden13. TKG üyesi HAMEED SAİDİ, İtalya gezisini tamamlayarak Türkiye'ye dönünce Sakarya ilinde yaşayan arkadaşını ziyaret etti. 

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan'dan katılan HAMİDULLA (HAMEED) SAIDI,  prefabrik bina, çelik konstrüksiyon ve konteynır imalatı yapan şirket sahibidir.

alt

15. TKG üyesi MOHAMMED  M. TAHER,  Haziran Ayının ilk yarısında annesinin sağlık kontrolleri için bir süre Ankara'da kaldı.  Arkadaşımızn Ankara günlerine ait farklı fotoğraflarına ulaşmak için facebook sayfasının ziyaret edilmesi önerilmekedir.

TOBB tarafından düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Irak Kerkük'ten  katılan MOHAMMED  M. TAHER,  boya ve kimyasallar başta olmak üzere inşaat malzemeleri ticareti yapan şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası ve Kerkük Türkmen İşadamları Derneği yönetim kurulu üyesidir.

alt

Kazakistan'dan 8. TKG üyesi BOLATBEK YESMURZAYEV, 2015 Haziran  ayında Antalya sahillerinde ailesi ile birlikte tatil yaptı.

Her yıl, aile üyeleri ile birlikte  bir haftalık tatilini Antalya'da geçirmeyi tercih eden değerli üyemize teşekkür ediyor ve yeniden "hoşgeldiniz" diyoruz. 

TOBB tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kazakistan'dan katılan  BOLATBEK YESMURZAYEV, inşaat sektörü, dış cephe ve iç dekorasyon işleri ile uğraşan şirket sahibi. İnşaat sektörü, dış cephe ve iç dekorasyon işleri ile uğraşan şirket sahibidir. 

alt

Tacikistan'dan 13. TKG üyesi AZİZ HAMDAMOV (solda) bahar aylarında arkadaşı ile birlikte Antalya'da renkli bir tatil yaptı.

TOBB tarafından düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'den kataılan AZİZ HAMDAMOV programdan sonra  İstanbul'da bir kargo şirketi kurmuştur.

Yarı zamanlı olarak İstanbul'da yaşayan ve Tacikistan ile İstanbul arasında kargo taşımacılığı yapan 13. TKG üyesi AZİZ HAMDAMOV'un Antalya tatiline ait fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

16. TKG programına Makedonya'nın başkenti Üsküp'ten katılan EROL MAHMUD (ortada)  Haziran ayında bir haftalık yaz tatilini Antalya ilinin ALANYA ilçesinde Vikingen Infinity Otelde geçirdi.

TOBB tarafından dzünelenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Makedonya temislcisi olarak katılan EROL MAHMUD, akaryakıt taşıması, akaryakıt satışı, su, meyve suyu, mineral su (soda) ve CO2 üretimi yapan şirkette yönetici olara çalışmaktadır. Makedonya Ekonomi Odası ve Makam Trans Derneği üyesidir. 

16. TKG üyesi EROL MAHMUD'un  Alanya tatiline ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi gerekmektedir.