AfganistanTKG Üyeleri TOBB Başkanı İle İtalya’da Görüştü


alt

10. TKG programına Afganistan'dan katılan JAMSHİD SAEEDİ (soldan 2.) Dünya Odalar Federasyonu Kongresinde TOBB Başkanı (soldan 3.) ile görüştü. 


Tüm dünyadan 12 bin ticaret ve sanayi odasının üst örgütü Dünya Odalar Federasyonu'nun (WCF) ana buluşması olarak iki yılda bir düzenlenen Dünya Odalar Kongresi'nin dokuzuncusu İtalya'nın Torino şehrinde gerçekleşti.

alt

Afganistan'dan  13. TKG programı katılımcısı HAMİDULLA (HAMEED) SAIDI,  10 Haziran 2015 Çarşamba günü  İtalya'nın Torino kentinde   düzenlenen Dünya Odalar Federasyonu  Kongresinde TOBB Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ile görüştü.

alt

Yaklaşık 110 ülkeden binlerce oda ve girişimciyi biraraya getiren Kongre'de konuşan B20 Türkiye ve TOBB Başkanı M. RİFAT İSARCIKLIOĞLU (soldan 5.)  katılımcılara, Türkiye'nin G20 ve B20 öncelikleri ile Türkiye ekonomisini anlattı.

TOBB web sayfasında yayınlanmakta olan haberin ayrıntılarına, video görüntülere ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

alt

Onikibin ticaret ve sanayi odasının üst örgütü olan Dünya Odalar Federasyonu Kongresi’nde konuşan B20 Türkiye ve TOBB Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU (sağ başta), büyümeyi sürdürebilmenin tek yolu olarak KOBİ’leri gösterirken, dünyadaki tüm oda başkanlarını bu konuda harekete geçmeye çağırdı.​

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan temsilcisi olarak katılan JAMSHİD SAEEDİ (sağdan 2.),  inşaat yapımı, strafor üretimi, alüminyum ve pvc pencere, kapı üretimi konularında  faaliyet gösteren şirket sahibidir.

10. TKG programı 20 Mayıs-5 Haziran 2010 tarihleri arasında  Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenmiştir. Bu programa yirmidört ülkeden Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri aracılığıyla belirlenen kırkdört katılımcı iştirak etmiştir. 

Torino'da düzenlenen Dünya Odalar Federasyonu Kongresine ait farklı fotoğraflara  ulaşmak için JAMSHİD SAEEDİ arkadaşımızın facebook sayfasının ziyaret edilmesi gerekmektedir.  

alt

Afganistan'dan  13. TKG programı katılımcısı HAMEED SAIDI (solda), Torino'da bulunduğu sırada Torino Ticaret ve Sanayi Odası üst düzey yönetici ile görüşme fırsatı buldu.

Kabil-Torino ticaret odaları arasında işbirliği kurulmasının yararları üzerinde durulan toplantıda, karşılıklı ziyaretlerin çoğaltılması konusunda görüş birliğine varıldı. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 17-28 Eylül 2011 tarihleri arasında  düzenlenen 13.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Afganistan temsilcisi olarak kataılan  HAMEED SAIDI (sağda),  prefabrik bina, çelik konstrüksiyon ve konteynır imalatı yapan şirket sahibidir.

Ankara, Kayseri, Nevşehir  ve İstanbul illerinde düzenlenen  13. TKG programına yirmibir ülke ve dört özerk bölgeden kırkiki katılımcı iştirak etmiştir.  

13. TKG üyesi  HAMEED SAIDI  Dünya Odalar Federasyonu Kongresi nedeniyle İtalya'da bulunduğu sırada  Milano şehrine  giderek Expo 2015 Fuarını ziyaret etti. Değerli arkadaşımızın Expo 2015 Fuarıni ziyareti hakkında TKG web sayfasında yayınlanmakta olan habere  bu linkten ulaşmak mümkündür.