Ana SayfaÜlke Gruplarından HaberlerIrak1. ve 9. Gruplardan Turkmen İşadamalarının Ankara Ziyareti

1. ve 9. Gruplardan Turkmen İşadamalarının Ankara Ziyareti

IRAK TÜRKMEN İŞADAMLARI DERNEĞİ ÜYELERİ ANKARA'DA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ 

TOBB 1. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Irak'tan katılanTürkmen İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı  HÜSEYİN BEYOĞLU Haziran 2010'da gerçekleşen Ankara  programı sırasında  kamu kurumlarını da ziyaret etti.

Yurtdışı Türklerden sorumlu Devlet Bakanlığını ziyaret eden Hüseyin BEYOĞLU yetkililerden bilgi aldı.

6  Nisan 2010'da yayınlanan Kanunla kurulması gündeme gelen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın  kuruluş işlemlerini yürüten  ve  daha sonra    Başkan olarak atanan KEMAL YURTNAÇ  ve Başkan Yardımcısı olan MEHMET KÖSE ile tanışan Hüseyin Beyoğlu,  kurucu heyete Irak ve Kerkük Türkmenlerinin sorunları  hakkında bilgi verdi. 

9. TKG Program katılımcısı ve Türkmen İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi  HALİT MAYAS 'da aynı tarihlerde  firma ziyaretleri ve iş ortağının ameliyatı nedeniyle Ankara'da bulunmaktaydı. 

Irak'tan gelen TKG Programıkatılımcılar, Ankara'da bulundukları günlerde TOBB'u da ziyaret  etmişlerdir. 

alt

Halit Mayas (soldan 2.) ve Hüseyin Beyoğlu (sağdan 2.) Ankara ziyareti sırasında kamuda ve özel sektörde çok sayıda görüşme yaptılar.

alt

Iraklı konuklar Ankara'da Kuğulu Park'ta bir mola anının huzurunu palaştılar.

alt

Halit Mayas (ortada) Ankara'nın eski ve gözde lokantalarından  Kebap 49'da  konuk oldu.

 

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...