Ana Sayfa

21. TKG Üyeleri İşbirlikleri Kurmaya Devam Ediyor

21. TKG programına Afganistan'dan katılan  SADAT SAID MOBASHIR (soldan 4.) programdan sonra İstanbul'da firma ziyaretleri yaparak, yeni bağlantılar kurdu.

TOBB tarafından düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi SADAT SAID MOBASHIR Mezar-ı Şerif  kentinde yaşamaktadır. Unlu mamüller, pasta, kek, bisküvi, çikolata ve koyun derisi üretimi ve ihracatı yapan şirket sahibidir. Çeşitli kapasitelerde 11 ayrı üretim merkezi sahibidir. Belh Ticaret,  Sanayi ve Maden Odası üyesidir. 

21. TKG programına İran'ın Urimiye kentinden katılan ARMAN SEHATNIA (soldan 3.) T.C. Tebriz Başkonsolosluğu'nu ziyaret ederek, program hakkında Başkonsolos HÜSEYİN GÜNGÖR'e (sağdan 2.) bilgi sundu.

ARMAN SEHATNIA  Tebriz Üniversitesi Teknoloji Parkında faaliyet gösteren, laboratuvar ve tıbbi cihaz tasarımı ve üretimi yapan, Tıp Mühendisliği alanlarında faaliyet gösteren şirket sahibidir. 

Almanya'dan 21. TKG programı üyesi MEHMET KOCAGÖL (solda), Darmstadt Ticaret ve  Sanayi Odası tarafından  hazırlanan Ekonomik Rapor'un basın tanıtım toplantısına katılarak, destek verdi. 

MEHMET KOCAGÖL'ün basın toplantısı izlenimlerine ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

MEHMET KOCAGÖL  anahtar teslimi  inşaat projeleri gerçekleştiren, yurt binası , iş yeri ve yap sat konutlar üreten  şirket sahibidir.  TİDHK, DTGB TDK  üyesidir. Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçilmiştir. 

21. TKG programına Azerbaycan'dan katılan ILQAR MAHMUDOĞLU AHMADOV TOBB Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU tarafından 3 Mayıs 2019 Cuma günü  törenle verilen Katılım Serifikası'nı (solda, ortada), çerçeveleterek,çalışma  masasının arkasındaki duvara asmıştır.

21. TKG üyesi ILQAR MAHMUDOĞLU AHMADOV  başkent Bakü'de yaşamaktadır. Polietilen film ve poşet üretimi yapan şirketin sahibidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu ve Orta Asya vb bölge ülkelerinde yaşayan ve Türkçe konuşan girişimcilere TOBB'un tanıtılması ve Türkiye ile ticari bağlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 28 Nisan-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 21. TKG  programına 16 ülkeden Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri aracılığıyla belirlenen 47 katılımcı iştirak etmiştir.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...