Ana SayfaTKG Etkinlikleri4. Grup Haber ve Etkinlikleri (Nisan 2006)Esfer Ali Türkiye Mezunları Üsküp Buluşmasına Katıldı

Esfer Ali Türkiye Mezunları Üsküp Buluşmasına Katıldı

4. TKG programına Makedonya'dan katılan ESFER ALİ (solda) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 17 Ocak 2019 Perşembe akşamı başkent Üsküp'te Hilton Doubletree Otel'de düzenlenen Türkiye Mezunları Buluşması'na katılarak, destek verdi.

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Başkanlığımız tarafından "Türkiye Mezunları Buluşması" düzenlendi. Üsküp'teki bir otelde yapılan etkinliğe Makedonya Kültür Bakanı Asaf Ademi, Makedonya'nın Türk kökenli Devlet Bakanı Elvin Hasan, Makedonya Diaspora Bakanı Edmond Ademi, YTB Başkanı Abdullah Eren, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, ülkedeki Türk siyasi parti liderleri, milletvekilleri, Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkesine dönen Makedonyalı mezunlar katıldı.

4. TKG programı üyesi ESFER ALİ (3. sırada, sağdan 2.) Türkiye Mezunları Buluşması etkinliğini önemsemekte ve desteklemektedir. 

YTB web sayfasında yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Sanal Basın sitesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Yeni Balkan gazetesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.

Haberler com sitesinde yayınlanan "Türkiye  Buluşması" haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Sabah gazetesinde yayınlanan fotoğraflı buluşma haberine ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 

TOBB tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na düzenlenen Makedonya temsilcisi olarak katılan ESFER ALIJI halen başkent Üsküp'te inşaat sektöründe faaliyet gösteren CEVAHİR HOLDİNG'de yönetici olarak görev yapmaktadır.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...