Ana Sayfa

Romanya'dan Nurten Mahmudi Çocuklara Türk Halk Danslarını Öğretiyor

5. TKG programına  Köstence kentinden katılan NURTEN MAHMUDİ (arkada, ortada) , Romanya Demokrat Türk Birliği üyelerinin çocuklarından oluşan folklor grubu ile festivallerde Türk halk danslarını tanıtma çalışmalarına başarıyla devam ediyor.

NURTEN MAHMUDİ  Türk halk dansları  çalışan çocuk dansçıların 18 Aralık 2018  Çarşamba günü Tulcea Belediyesi tarafından Jean Bart Kültür Merkezi solununda düzenlenen "2018 Ulusual Azınlık Günü" kutlama etkinliğinde  gösterdikleri başarılı performanstan memnun oldu.  

Her yıl, Ulusal Azınlık Günü Romanya'da yaşayan tüm etnik azınlıkların dans gruplarının yerel dansları sergilediği etkinliklerle kutlanmaktadır.

2018 Romanya Ulusal Azınlık  Günü kutlamaları konusndaki ayrıntılı bilgilere ve farklı fotoğraflara ulaşmak için 5. TKG üyesi NURTEN MAHMUDİ'nin faacebook sayfasının bu linkinin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURTEN MAHMUDİ  (sol başta) Türk çocuklarına ve gençlerine Türkçe dersi vermekte, Türk kültürünü korumak ve güçlendirmek için gerçekleştirilen  kültürel ve soyal faaliyetlere destek olmakta, folklor gruplarını çalıştırmaktadır. Romanya Demokrat Türk Birliği üyesidir.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...