Ana Sayfa

T.C. Bişkek Büyükelçisi Egemendik Üyeleri İle Çadırda Konakladı

T.C. Bişkek Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT  (soldan 8.) Egemendik Türkiye Mezunları Derneği üyelerinin konuğu olarak  7-8 Temmuz 2018 tarihlerideki haftasonu tatili için  Son-Kul Gölü kıyısında Oba'da konakladı.

15. TKG üyesi ve Egemendik Derneği Başkanı ERKİNBEK DJOROEV (sağdan 7.), 16. TKG üyesi ve Egemendik Derneği Genel Koordinatörü MİRBEK OKENOV (önde, solda), 17. TKG üyesi NURLAN SULAIMANOV (soldan  9.), 18. TKG üyesi   MİRBEK KAZANBAKOV (önde, ortada) ve 20. TKG üyesi SHAMIL IMANALIEV  (soldan  7.) eşleri ve çocuklaraı ile birlikte T.C. Büyükelçisi ile göl kıyısında hatıra fotoğrafında buluştu.   

Son Göl, veya Son Kul, Songköl, Song-Köl, Songköl de denilen Kırgızistan'da Narin İli'nin kuzeyinde Issık Göl'ün güneybatısında, ülkenin ikinci büyük kapalı havza bir dağ gölüdür. Divân-ı Lügati't-Türk'te Sidinğ köl veya Sidhinğ köl "Koçnğar başı’na yakın bir göl" şeklinde tanımlanan bu göldür.

Büyükelçi  CENGİZ KAMİL FIRAT (solda) dağların zirvesindeki haftasonu tatilinde soğuk havaya uyum sağlayabilmek için korumalı giysileri tercih etti.

Egemendik Derneği üyeleri,eşleri  ve çocukları  çadırdaki sofrada yöresel Kırgız mutfağının yemeklerini Büyükelçi ile birlikte yediler.

17.TKG programı katılımcısı  NURLAN SULAIMANOV  (ortada) Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT'ın Kırgız Obasındaki doğal yaşamı  deneyimlemesi için gönüllü rehberlik yaptı.

Egemendik Üyelerinin aileleri ile birlikte T.C.Büyükelçisini konuk ettikleri haftasonu konaklamasına ait farklı fotoğraflara NURLAN SULAIMANOV'un  faacebook albümüne ait bu linkten ulaşmak mümkündür.  

15. TKG programı katılımcısı ve Dernek Başkanı ERKİNBEK DJOROEV  Kırgızistan kırsal yaşamını deneyimleme etkinliğine eşi ve çocukları ile birllikte katıldı.

20. TKG üyesi SHAMIL IMANALIEV (solda) ve 17. TKG üyesi NURLAN SULAIMANOV (sağda) aile üyeleri ve dostları ile birlikte şehir yaşamından uzakta, doğanın kucağında geçirdikleri haftasonu tatilinde neşeli anlar paylaştı. 

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...