Ana Sayfa

Almanya'da Cumhuriyetin 95. Yılı Kutlamalarına Katılan TKG Üyelerimiz

11. TKG programına Almanya'dan katılan NECDET DOĞAN (solda) T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı davetine katılarak, 01 Ekim 2018 tarihinde göreve başlayan Başkonsolos MEHMET ERKAN ÖNER'e  (ortada) başarılar diledi.

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Dr. NECDET DOĞAN  otomotiv yedek parça, plastik enjeksiyon parçaları üretimi yapan şirket sahibidir. Ayrıca  enerji sektörü ve nano teknoloji alanında  proje geliştirme faaliyeti bulunmaktadır.

Cumhuriyetin 95. yıldönümünü B-W Eyalet Makamları ile bölgedeki Belediyelerden yöneticilerin/yetkililerin, Stuttgart’taki korkonsüler temsilcilerinin ve vatandaşların katılımıyla Maritim Hotel'de  veriilen  davette  coşkuyla kutlandı.

T.C.Stuttgart Başkonsolosluğu tarafından  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonun ait farklı fotoğraflara Başkonsolosluğun facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

Yeni Posta Gazetesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu haberine ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.

13. TKG programına Almanya'dan katılan  Avukat EMRE HIZLI  (sağdan 2.) T.C.Nürnberg Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılarak, 01 Ekim 2018 tarihinde göreve başlayan Başkonsolos YAVUZ KÜL'e (sağdan 3.)  başarılar diledi.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri, Nevşehir ve  İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Almanya temsilcisi olarak katılan  EMRE HIZLI Hukuk Danışmanlığı şirketi sahibidir ve avukat olarak görev yapmaktadır.  

Maritim Hotel'de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna Bavyera Eyaleti İçişleri ve Uyum Bakanı Joachim Herrmann ve çok sayıda vatandaş katıldı.

T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflara Başkonsolosluğun facebook sayfasının bu linkinden ulaşılmaktadır.

Ha-Ber-com sitesinde yayınlana fotoğraflı Cumhuriyet Bayramı kutlaması haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

18. TKG programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK (sağda) T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 95.  yılını kutlama davetine katılarak, Başkonsolos BURAK KARARTI'ya iyi dileklerini sundu.

Cumhuriyet Bayramı kutlama davetine Frankfurt’ta görev yapan yabancı Başkonsoloslar ve Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ve Hessen Eyaleti Milletvekili SPD Turgut Yüksel,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türk vatandaşları ve bine yakın seçkin davetli katıldı.

Avrupa Olay gazetesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlama haberinin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara  ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından Zoo Palais'de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflara Başkonsolosluğun facebook sayfasının bu linkinden ulaşılmaktadıır.

SALİH TAŞDİREK'in  Cumhhuriyet Bayramı resepiyonuna ait farklı fotoğraflarına TKG facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK akıllı kilitler, master-anahtar sistemleri, kartlı giriş sistemleri, yangına dayanıklı kapılar, kapı kapatıcı hidrolikler, panik kilitler, kapı aksesuarları pazarlayan şirket sahibidir. 14 yıl çalıştığı 85 yıllık Alman şirketini 2004 yılında sahiplerinden satın alarak çalıştığı şirketin patronu olmuştur. Frankfurt’a 25 km. uzaklıktaki Hanau şehrinde   (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısıdır.Almanya’da ilk kez bir Türk oda başkan yardımcılığı görevine seçilmiştir. Maintal Yabancılar Meclisi Başkanlığı görevini 15 yıldır sürdürmektedir. 

18. TKG heyet başkanı SALİH TAŞDİREK'in Cumuriyet Bayramı kulıtlama törenine farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

Almanya'dan 11. TKG üyesi Dr. NEJAT DOĞAN  (soldan 3.) ve Daimler Türk Treff  takım arkadaşları ile birlikte Cumhuriyetin 95.yılı nedeniyle T.C. Tokyo Büyükelçisi H.MURAT MERCAN'a  (sağdan 2.) iyi dileklerini sundu. 

11. TKG programına Almanya'dan katılan makine mühendisi Dr. NEJAT DOĞAN Stuttgart Türk Alman Forumu tarafından Onur Ödülüne layık görülen Daimler Türk Treff ekibinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak biir süüredir Japonya'nın başkenti Tokyo'da görev yapmaktadır. 

T.C. Tokyo Büyükelçiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna LDP Genel Sekreteri ve Japonya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Toshihiro Nikai, Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanı Takamori Yoshikawa, Dışişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Masahisa Sato ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Kenji Yamada da dahil olmak üzere üst düzey siyaset, diplomasi, ticaret, kültür, akademi ve basın çevrelerinden 600'den fazla ziyaretçi katıldı.

T.C. Tokyo Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflara Büyüleçiliğin facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...