Ana Sayfa

20. TKG Üyesi Mohammad Jawid Mukhtar Afganistan'da TÖMER Açtı

alt

20. TKG programına Afganistan'dan katılan MOHAMMAD JAWID MUKHTAR (masada sağda) Gazi Üniversitesi ile işbirliği yaparak Mezar-ı Şerif kentinde  bulunan Mukhtar Koleji bünyesinde TÖMER Tüürkçe Dil Merkezi kurdu. 

Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. YAŞaR AYDEMİR (masada, solda)  İşbirliği Protokolu imza törenine Afganistan'ın içinde bulunduğu zorlukları aşması için başta eğitim olmak üzere her alanda destek programları geliştirmek istedilklerini vurguladı.

Afganistan'ın kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Muhtar Kolejinin girişimi, Gazi Üniversitesinin desteğiyle Türkçe Öğrenim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) açıldı.

Afganistan'da TÖMER dil okulunun açılmasının ülkedeki Türkçe öğrenme talebinin karşılanmasına önemli katkı sağlaması beklenmektedir.

alt

Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. YAŞAR AYDEMİR (soldan 4.) , Gazi Üniversitesi TÖMER Müdürü Doç. Dr. NEZİR TEMUR Mezar-ı Şerif'te 03.08.2018 tarihinde düzenlenen  açılış törenine katılarak, eğitim konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını belirttiler.

Gazi Üniveristesi web sayfasında yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Anadolu Ajansı sitesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı MOHAMMAD JAWID MUKHTAR (soldan 6.), Afganistan, Tacikistan, Birleşik Arap Emirlikleri-Duıbai, Özbekistan, Kazakistan ve Türkiye’de inşaat, makine, kimya endüstrisi, plastik sanayi-PVC, bilişim, lojistik, genel ticaret ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren, inşaat malzemeleri ithalat ve ihracatı yapan, dayanıklı tüketim ev aletleri imalatı ve ithalatı yapan, Toyota Afganistan ana bayiliğini üstlenmiş olan  kolej düzeyinde eğitim veren ilkokul ve ortaokulu olan şirketler grubu sahibi ve üst düzey yöneticidir. Afganistan Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odası, BAE Ticaret Odası ve Duşanbe Ticaret Odası üyesidir.

MOHAMMAD JAWID MUKHTAR Gazi Üniversitesi ile birlikte yapılan işbirliği kapsamında, önce Afganistan’ın Mezar-ı Şerif bölgesinde, yakın gelecekte ise Orta Asya ülkelerinde TÖMER dil eğitim merkezi kurulması ve tıp fakültesi açılması projesi çalışmaları devam etmektedir.

Turkic Media sitesinde yayınlanan açılış haberine ulaşmak için bu linkin ziyaret ediilmesi gerekmektedir. 

Star Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı habere bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

Son Dakika Com haber sitesinde yayınlanan TÖMER dil okulu açılışı  haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

Haberler Com sitesinde yaynlanan açılış haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması önerilmektedir. 

Yeni Çağrı Gazetesidne yayınlanan açılış haberine ulaşamak için lütfen tıklayaınız.

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...