Ana SayfaTKG Etkinlikleri19. Grup Haber ve Etkinlikleri (Mayıs 2016)Heyet Başkanı Şener Sabrii Çin Fuarları Arasında Mekik Dokuyor

Heyet Başkanı Şener Sabrii Çin Fuarları Arasında Mekik Dokuyor

 alt

19. TKG programında heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞENER SABRİ (sağda) Çin'de düzenlenen 123.  İthalat ve İhracat  Fuarına katılmak üzere 30 Nisan 2018 Pazartesi günü  oğlu ile birlikte Guangzhou'ya gitti.

Çin İthal Ürünler Fuarı Uzakdoğu ve Çin’in en büyük fuarıdır. Dünyanın en büyük 3 ticaret fuarından biridir. 1957’den beri yılda iki kez düzenlenen fuar Çin’in en yeni ve en büyük fuar merkezi olan PAZHOU COMPLEX’te düzenlenmektedir.

Nisan 2018’de düzenlenen 123. Çin İthal Ürünler Fuarı 50 yıldan uzun bir süredir yapılmaktadır. Kanton ismini bulunduğu bölgeden almıştır. Çin’in bilienen en büyük fuarıdır. 1’er hafta ayarak bölünmüş tanıtım fuarları ile 3 hafta kadar sürmektedir. Ulaşım olarak; Türk hava yolları ile Hong Kong’a giderek oradan tren yolcuğu ile ulaşabileceği ulaşabilirsiniz. Veya direk Guangzhou’a uçarak, havalimanından metro yolculuğu ile fuar alanına ulaşabilirsiniz.

Kanton Fuarı 60 yıllık bir geleneğe sahiptir. Kanton Fuarı’nda dünyada 200’den fazla ülke ve bölgeden 150.000’den fazla ürün, 1.2 milyon metrekare, 200.000 kişi bulunmaktadır. Kanton Fuarı Çin Halk Cumhuriyeti ve Çin Guangdong eyaletince destekleniyor. Nisan 2015’te fuar cirosu 31 milyar dolardı.

Guangzhou (Kanton), Kanton Fuarı’nın yapıldığı şehirdir ve Çin’in güneyindeki Guangdong Eyaletinin başkentidir ve alt şehiridir. Şehrin metropol alanı yaklaşık 15 milyon nüfusa sahiptir. Eyaletteki en kalabalık şehir ve Çin’in beşinci en kalabalık şehridir.

123. Çin İthal Ürünleri Fuarı hakkında ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

19. TKG programına Bulgaristan'dan katılan ŞENER SABRİ'nin (sağdan 3.), fuar ziyaretine ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Polatlı, Kıcaeli, Gebze ve İstanbul'da düzenlenen 19. TKG programında  heyet başkanlığı görevini üstlenmiş olan ŞENER SABRİ (sağdan 3.) Bulgaristan'ın  Haskovo şehrinde yaşamaktadır. Ev tekstili, sanayi tekstili, otel ve restoranlar için tekstil ürünleri, tekstil dokuları üretimi, ithalatı ve ihracatı yapan Global Textile Group şirketinin sahibidir. Ayrıca antrepo sahibidir ve depoculuk, antrepoculuk hizmeti vermektedir. Uluslararası ticaret yaparak başta tekstil olmak üzere çok sayıda ürün gruplarıyla yurt içinde ve yurt dışında alım satım yapmaktadır. 

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 22
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 900
  • Kadın girişimci sayısı: 50
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...