Ana SayfaÜlke Gruplarından HaberlerIrakKerkük'teki TKG Üyeleri Türkmen Cephesi Seçimlerinde Buluştu

Kerkük'teki TKG Üyeleri Türkmen Cephesi Seçimlerinde Buluştu

alt

1. TKG programına Irak'ın Kerkük kentinden katılan  HÜSEYİN BEYOĞLU (sağda) Kerkük Türkmen Cephesi'nin 15 Nisan 2018 Pazar günü düzenlediği "Seçim Programının Tanıtımı" toplantısına 15. TKG programı katılımcısı İSAM ABBAS  MUDRAB- ESAM VENDAVİ ile birlikte katıldı. 

Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmenlerin oluşturduğu Kerkük Türkmen Cephesi, 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşecek genel seçimlere ilişkin programını açıkladı. Seçim programı, aynı zamanda Kerkük Türkmen Cephesi Başkanı da olan Irak Türkmen Cephesi (ITC) lideri Erşet Salihi tarafından okundu. Kerkük Türkmen Cephesi milletvekili adaylarının da hazır bulunduğu programda yaptığı açıklamada Salihi, "Bütün Türkmen siyasi partiler, saflarını birleştiriyor ve tek bir listeyle yani Kerkük Türkmen Cephesi listesiyle seçimlere giriyor." dedi. Salihi, ''Hedefimiz Kerkük'ü özel bir idari bölge haline getirerek tüm kesimlerin yönetimde yer almasını sağlamak. Türkmenlerin Kerkük'ün idaresinde hak ettikleri yeri alması gerekiyor.'' diye konuştu.

Anadolu Ajansı sitesinde yayınlaanan fotoğraflı habere bu linklen ulaşmak mümkündür. 

Kırım Haber Ajansı tarafından yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin  tıklanması yeterli olacaktır.

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı İSAM ABBAS  MUDRAB-ESAM VENDAVİ  Irak'ın Türkmen şehri Kerkük'te  yaşamaktadır ve  PVC, Plastik doğrama, çelik kapı ticareti ile uğraşan, ayrıca kiremit ticareti yapan şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası üyesidir.

alt

TOBB tarafından Ankara, Bursa ve  İstanbul'da düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Irak'tan katılan  HÜSEYİN BEYOĞLU  (sağdan 2.) emlak yatırımları sektöründe faaliyet göstermekedir. 

Kerkük’te yaşayan TKG üyesi dostlarımıza seçimlerde başarılar diliyoruz.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...