Ana SayfaTKG Etkinlikleri19. Grup Haber ve Etkinlikleri (Mayıs 2016)Kazakistan TKG Üyeleri Türkiye Yeniden Buluşmasında Kazakistan TKG Üyeleri İle Tanıştı

Kazakistan TKG Üyeleri Türkiye Yeniden Buluşmasında Kazakistan TKG Üyeleri İle Tanıştı

alt

Kazakistan'dan 19. TKG üyesi YELİK SOLTANAYEVA (sağdan 2.) YTB tarafından düzenlenen Türkiye Mezunları Buluşması'na katılmaktan çok memnun oldu.

alt

19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kazakistan'dan katılan MARAT SHYRYMBAYEV (sağda) ve YELİK SOLTANAYEVA (ortada) TOBB Başkan Danışmanı BAHRİ CAN ÇALICIOĞLU (solda) ile "Türkiye Mezunları Buluşması" etkinliği sırasında İstanbul'da tanıştı.

alt

Türkiye Mezunları Buluşmasına katılan TKG üyeleri Türkmenistan'dan 12. TKG üyesi MERDAN GURBANDURDYEV (sol başta) ve  NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV  (sağ başta)  ile Kazakistan'dan  19. TKG üyeleri  MARAT SHYRYMBAYEV  (soldan 3.)  ve YERBOL JABOLDİNOV  (soldan 2.) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı MEHMET KÖSE'ye (sağdan 2.)  teşekkürlerini sundu.

Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"yla Türkiye’de çeşitli üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkelerinde dönen mezunlar bir araya geldi.

Programa, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, büyükelçiler, kurum başkanları, milletvekilleri, STK temsilcileri ve binlerce Türkiye Mezunu katıldı.

Programda ayrıca Türk müteahhitlerine ülkesinin kapısını açarak yurt dışında ilk kez iş yapmalarına imkân sağlayan ve Türk müteahhitlik sektörünün dünyada ikinci olmasında imzası olan Türkiye Mezunu Libya Eski Başbakanı Muhammed El Manguş’un belgeseli izletildi. 

Türkiye Mezunları Buluşmasına ait ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

.alt

19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kazakistan'dan katılan MARAT SHYRYMBAYEV (sol başta) ile  YELİK SOLTANAYEVA  (sağ başta)  Afganistan'dan 8. TKG programı üyesi  FERİDUN İLHAM  AMANULLAH (ortada)  ile Türkiye Mezunları Buluşması programının  açılış töreninde tanıştılar.

TKG üyeleri Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı SAYİT YUSUF (sağdan 2.) ile  yeni projeler konusunda göüş alıişiverişşinde bulundular.

alt

Türkiye Mezunları Buluşması'na katılan TKG üyeleri Türkmenistan'dan 12. TKG Programı katılımcısı MERDAN GURBANDURDYEV (soldan 2.),  15. TKG üyesi NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV  (sağdan 2.) ve  18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  MYRAT HYDYROV (soldan 3.)   Kazakistan'dan  19. TKG üyesi  MARAT SHYRYMBAYEV (soldan 5.)  ile kısa sürede arkadaş oldular.

alt

19. Türkçe Konuşann Girişimciler Programı'na Kazakistan'dan katılan MARAT SHYRYMBAYEV (sağdan 6.) ve YELİK SOLTANAYEVA Almaty'de Türkiye Mezunları Derneği'nin kuruluş çalışmalarını başlatmış olmaları nedeniyle  YTB tarafından  Mezun Dernekleri Eğitim Programı'na  davet edildiler. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı MARAT  SHYRYMBAYEV Almatyşehrinde yaşamaktadır ve toplu konut yarımları yapan, inşaat malzemesi (beton üreten, bordür ve beton kanalizasyon halkaları) üreten, büyük çimento siloları sahibi olan şirkette üst düzey yöneticidir. 

alt

YELİK SOLTANAYEVA (ortada) T.C. Almaty Başkonsolosluğu  Ticaret Müşavirliğinde yerel uzman olarak görev yapmaktadır. Al-Farabi Üniversitesi Şarkiyat Fakültesi Türk Dili Bölümünden mezundur.  Ayrıca, AÜ Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesidne konuk öğrenci olarak  bir yıl öğrenim görmüştür.

Türkiye Mezunları platformunun resmi facebook sayfasında yayınlanan farklı fotoğraflara ve video görüntülerine bu linkten ulaşılmaktadır

Anadolu Ajansı'nın sitesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

DEİK'in web sayfasında yayınlanan Türkiye Mezunları Buluşması haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Makedonya'da yayınlanan Yeni Balkan Gazetesinde yer alan görüntülü habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Gümülcine'de yayınlanan Gündem Gazetesi'nın fotoğraflı haberine bu linkten  ulaşılmaktadır.

En Son Haber sitesinde yayınlanan görüntülü habere ulaşmak için bu linkin tıklanması gerekmektedir.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 22
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 900
  • Kadın girişimci sayısı: 50
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...