Ana SayfaTKG EtkinlikleriÜyelerden HaberlerTürkiye Mezunu TKG Üyeleri YTB Yöneticilerine Teşekkürlerini Sundu

Türkiye Mezunu TKG Üyeleri YTB Yöneticilerine Teşekkürlerini Sundu

alt

19. TKG programına Kazakistan'dan katılan MARAT SHYRYMBAYEV (soldan 2.) ve YELİK SOLTANAYEVA (sol başta)  YTB yöneeticilerine kaftan ve kalpak armağan ederek teşekkür etti.

alt

Türkiye Mezunları Buluşmasına katılan TKG üyeleri Türkmenistan'dan 12. TKG üyesi MERDAN GURBANDURDYEV (sol başta) ve  NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV  (sağ başta)  ile Kazakistan'dan  19. TKG üyeleri  MARAT SHYRYMBAYEV  (soldan 3.)  ve YERBOL JABOLDİNOV  (soldan 2.) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı MEHMET KÖSE'ye (sağdan 2.)  teşekkürlerini sundu.

Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"yla Türkiye’de çeşitli üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkelerinde dönen mezunlar bir araya geldi.

Programa, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, büyükelçiler, kurum başkanları, milletvekilleri, STK temsilcileri ve binlerce Türkiye Mezunu katıldı.

Programda ayrıca Türk müteahhitlerine ülkesinin kapısını açarak yurt dışında ilk kez iş yapmalarına imkân sağlayan ve Türk müteahhitlik sektörünün dünyada ikinci olmasında imzası olan Türkiye Mezunu Libya Eski Başbakanı Muhammed El Manguş’un belgeseli izletildi. 

Türkiye Mezunları Buluşmasına ait ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Mezunları platformunun resmi facebook sayfasında yayınlanan farklı fotoğraflara ve video görüntülerine bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kazakistan'dan katılan MARAT SHYRYMBAYEV (sol başta) ile  YELİK SOLTANAYEVA  (sağ başta)  Afganistan'dan 8. TKG programı üyesi  FERİDUN İLHAM  AMANULLAH (ortada)  ile Türkiye Mezunları Buluşması programının  açılış töreninde tanıştılar.

alt

Kazakistan'dan 19. TKG üyesi YERBOL JABOLDİNOV (sol başta) ve Arnavutluk'tan 10. TKG üyesi ERİNDA ZHUPANİ Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı  Başkan Yardımcısı SAYİT YUSUF (sağdan 2.) ile  geçtiğimiz aylarda  Almaty ve Tiran'da gerçekleşen "Türkiye Mezunları Buluşması" etkinliklerinden kısa bir süre  sonra, İstanbul'da yeniden birarada olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

alt

Üniversite öğrenimlerini Türkiye'de yapan TKG üyelerinden Arnavutluk'tan 10. TKG üyesi ERİNDA ZHUPANİ (soldan 4.)  ve Sırbistan-Sancak'tan 13. TKG üyesi  REŞAD COSOVİÇ (sağdan  2.)  İstanbul'da düzenlenen "Türkiye Mezunları Buluşması" sırasında YTB Başkanı MEHMET KÖSE'ye (soldan 3.) ve Başkan  Yardımcısı SAYİT YUSUF'a (sağ başta) T.C. Devletinin kendilerine sağlamış oldukları benzersiz olanak nedeniyle teşekkürlerini sundu. 

Anadolu Ajansı'nın sitesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

DEİK'in web sayfasında yayınlanan Türkiye Mezunları Buluşması haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Makedonya'da yayınlanan Yeni Balkan Gazetesinde yer alan görüntülü habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Gümülcine'de yayınlanan Gündem Gazetesi'nın fotoğraflı haberine bu linkten  ulaşılmaktadır.

En Son Haber sitesinde yayınlanan görüntülü habere ulaşmak için bu linkin tıklanması gerekmektedir.

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...