Ana SayfaTKG EtkinlikleriÜyelerden HaberlerKazakistan ve Tacikistan'daki Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarından Yansımalar

Kazakistan ve Tacikistan'daki Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarından Yansımalar

alt

18. TKG programına Tacikistan'dan katılan ABDUMATİN FAİZULLOEV (sağda) T.C. Duşanbe Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına eşi ile birlikte katıldı.

Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümü 30 Ekim 2017 Pazartesi günü Hyatt Regency Dushanbe Oteli büyük balo salonunda  düzenlenen resepsiyona Tacikistan hükümetini temsilen Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı  Sirojiddin Aslov katılmıştır.

Taşkent'te gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ait farklı fotoğraflara T.C. Duşanbe Büyükelçilliği'nin facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tackistan'ın başkenti Duşanbe'den katılan ABDUMATİN FAİZULLOEV  (sağda) çikolata üretimi ve marka temsilcilikleri ve distribütörlük konularında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

alt

15. TKG programına Kazakistan'dan katılan SHOLPAN  SYRGABAYEVA (solda)  T.C. Astana   Büyükelçiliği tarafından 29 Ekim 2017 Pazar akşamı  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasında konuklarla yakından ilgilendi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verildi. 

Türkiye'nin Astana Büyükelçisi NEVZAT UYANIK'ın ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen resepsiyona Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Timur Toktabayev'in yanı sıra yabancı misyon temsilcileri, askeri ataşeler ve çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyona, 30-31 Ekim'de yapılacak Suriye görüşmeleri için Astana'ya gelen Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Önal'ın başkanlığındaki Türkiye heyeti de hazır bulundu.

Haberler Com sitesinde yayınlanan  Cumhuriyet Bayramı kutlaması haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kazakistan'dan katılan SHOLPAN SYRGABAYEVA  (sağdan 2.) T.C. Astana Ticaret Müşavirliğinde yerel uzman olarak çalışmaktadır. 

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...