Ana SayfaTKG EtkinlikleriÜyelerden HaberlerTKG Üyeleri Seminerlerde Deneyimlerini Paylaşıyor

TKG Üyeleri Seminerlerde Deneyimlerini Paylaşıyor

alt

TOBB tarafından düzenlenen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti  temsilcisi   olarak katılan  Acara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  TAMAZ SHAVADZE (sağda) 4 Kasım 2017 Cumartesi günü Acara Arıcılar Ticari Birliği tarafından Acara TSO salonlarında düzenlenen  seminere katılarak, AB eğitim programları hakkında bilgi sundu.

AB, Ukrayna, Moldova ve Gürcistan arasında kurulmuş olan DCFTA- The Deep and Comprehensive Free Trade Areas (Derin ve Kapsamlı Serbest Ticaret Alanı) anlaşması kapsamında  Acara'da arıcılığın ve bal üretimin geliştirilmesi için proje eğitimleri düzenlenmektedir.  

Acara  TSO web sayfasında yayınlanan fotoğraflı seminer haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

Acara Arıcılar Ticari Birliği facebook sayfasında yayınlanan seminer haaberine ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.  

alt

TOBB tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Azerbaycan'dan katılan CAHANGİR - JAHANGIR SHEFIZADE  20 Ekim 2017  Cuma günü başkent Bakü'de bulunan Üzümcülük  ve Şarapçılık Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen çalıştayda aile şirketi Aspri-Argo tarfından Savalan markası ile üretilen kırmızı  şarap üretim süreci ve teknolojisi konusunda sunum yaparak, soruları cevaplandırdı.

Üzümcülük ve Şarapçılık Araştırmaları çalıştayı hakkında ayrıntılı bilgilere ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

Başkent Bakü'de bulunan ve devvlet kurumu niteliği taşıyan  Üzümçülük və Şərabçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutu  Azerbaycan'da üzüm ve şaarap üretimini geliştirebilmek ve dünya markaları ile  rekaabet edebilmeisiçin çeşitli araştrıma ve destekleme projeleri geliştirmektedir.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Azerbaycan'dan katılan JAHANGIR SHEFIZADE tarımsal üretim, gıda sanayi, üzüm ve şarap üretimi sektöründe faaliyet gösteren ve SAVALAN markası ile üretim yapan Aspi Winery adlı aile şirketinde yöneticidir. Amerika-Azerbaycan Ticaret Odası üyesidir.

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...