Ana SayfaTKG EtkinlikleriÜyelerden HaberlerTKG Üyelerin 2017 Yazında Gerçekleşen Budapeşte Ziyaretleri

TKG Üyelerin 2017 Yazında Gerçekleşen Budapeşte Ziyaretleri

alt

12. TKG programına  Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesinden katılan İSMAİL MOUMİN (sağda) ailesi ve yakın arkadaşları ile birlikte 26 Haziran-2 Temmuz 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'yi ve çevresini kaspayan bir gezi programı yaptı.

Karayolunda 1150 km. yol yaparak başkente varan İSMAİL MOUMİN ve yola arkadaşları şehir merkezindeki ve yakın bölgedeki tarihi anıtları, meydanları, kaleleri ve önemli binaları ziyaret etti.

TOBB tarafından Ankara, Konya , Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Gümülcine'den katılan İSMAİL MOUMIN inşaat, elektromekanik sistemler, fotovoltaik sistemler, proje kontrolü ve teknik danışmanlık işleri yapan TECHNOMECANICA şirketinin ortağıdır. İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi mezunudur.

12. TKG  programı katılımcısı İSMAİL MOUMIN Mühendisler Odası (TEE), Gümülcine Ticaret Odası, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Merkezi, Yunanistan Devlet İşleri Yüklenici Mühendisler ve Müteahhitler Birliği, (PEDMEDE) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir. 

12. TKG üyesi İSMAİL MOUMİN'in Macaristan ziiyaretine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

11. TKG programına  Afganistan'dan katılan Dr. AHMAD ARSLAN KARİMİ  (sağda) 11-15 Temmuz 2017 tarihlerinde Macaristan'ın başkenti Budapeşte'yi ziyaret ederek, tarihi ve turustik bölgeleri gezdi.

Budapeşte'de La Prima Fashion Hotel'de konaklayan AHMAD ARSLAN KARIMI  tarihi kentin gece ışıklandırmalarını çok beğendi  ve bol bol fotoğraf ve video çekimi yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Afganistan temsilcisi olarak katılan Dr. AHMAD ARSLAN KARİMİ programdan sonra İstanbul'da şirket kurmuş ve yarı zamanlı olarak Türkiye'de yaşamaya başlamıştır. Türkiye'den Afganistan'a ilaç, medikal ürünler ve gıda ithalatı yapmaktadır. 

11. TKG üyesi Dr. AHMAD ARSLANA KARİMİ'nin  Budapeşte ziyaretine aiit farklı fotoğraflara  arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür. 

alt

19. TKG programına Kırgızistan'dan katılan ZHOODAR (JOODAR) OMOSHOV Uluslararası Çalışma Örgütü ILO tarafından düzenlenen toplantılarına katılmak üzere Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bulunduğu sırada tarihi şehri  gezip-görme fırsatını değerlendirdi.

JOODAR OMOSHOV'un Budapeşte ziyaretine ait farklıı fotoğraflara  arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 19. TKG programına katılan ZHOODAR OMOSHOV Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yaşamaktadır. Halı ithalatı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ayrıca organik bal ihracatı yapmaktadır. Ek olarak, temizlik hizmetleri veren firma sahibidir. JİA işadamları Derneği Yönetim Kuru Üyesidir. 

19. TKG üyesi JOODAR OMOSHOV iş ortakları ile birlkte Pierre Coffe  markası ile başkent  Bişkek'te  9 Ocak 2017 Pazartesi günü yeni  bir kafeyi hizmete sunmuştu. TKG web sayfasında başarı öyküleri arasında yayınlanan bu habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...