Ana SayfaTKG EtkinlikleriÜyelerden Haberler2017 Yazında İsviçre'yi Ziyaret Eden TKG Üyelerinden Paylaşımlar

2017 Yazında İsviçre'yi Ziyaret Eden TKG Üyelerinden Paylaşımlar

alt

10. TKG programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU (solda) eşi ve oğlu ile birlkte 2017 Temmuz ayında Avrupa turu yaptığı sırada İsviçre'nin Cenevre şehrini de ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU toplu yemek üretimi, mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. 

TEMİRLAN SARLYKBEK UULU geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te  ev tekstili alanında Türkiye'nin önde gelen markası  "Özdilek" mağazası açmıştır.

Ankara'da Hacettpe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitiren 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU Siyasal Bİlgiler Fakültesi'nde Yüksek Llsans yapmıştır. Ünlü Manas Destanı'nı kısaltarak Türkçe, ingillizce ve Ruca olarak aynı kitapta 3 dilde ve  resimli olarak yayınlamıştır.

10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU'nun Cenevre gezisi izlenimlerine arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kazakistan Almaty'den katılan DARKHAN BİTİMSHİNOV  2017 Haziran ayının son haftasında İsviçre'nin tarihi şehirlerini ziyaret etti.

DARKHAN BİİTMSHİNOV'un İsviçre gezisine ait farklı fotoğraflara 17. TKG programı üyesi DARKHAN BİTİMSHİNOV Kazakistan'da elektrikli pano imalatı, standart olmayan metal ürünler imalatı yapan şirketin  ortağı ve üst düzey yöneticisidr. KATİAD –Kazakistan-Türkiye İşadamları Derneği üyesidir. Türkiye’den büyük ölçekli malzeme satın almaktadır.

alt

19. TKG programına Kırgızistan'dan katılan ZHOODAR (JOODAR) OMOSHOV Uluslararası Çalışma Örgütü ILO toplantılarına katılmak üzere İsviçre'de bulunduğu sırada Lozan Glü'nü de ziyaret etti.

JOODAR OMOSHOV'un Lozan Gölü gezisine ait farklıı fotoğraflara  arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 19. TKG programına katılan ZHOODAR OMOSHOV Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yaşamaktadır. Halı ithalatı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ayrıca organik bal ihracatı yapmaktadır. Ek olarak, temizlik hizmetleri veren firma sahibidir. JİA işadamları Derneği Yönetim Kuru Üyesidir. 

19. TKG üyesi JOODAR OMOSHOV iş ortakları ile birlkte Pierre Coffe  markası ile başkent  Bişkek'te  9 Ocak 2017 Pazartesi günü yeni  bir kafeyi hizmete sunmuştu. TKG web sayfasında başarı öyküleri arasında yayınlanan bu habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

 

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

74 Genel Kurulu Tanıtım filmi

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...