Ana SayfaÜlke Gruplarından HaberlerIrakKerküklü TKG Üyeleri Ankara'da Buluştu

Kerküklü TKG Üyeleri Ankara'da Buluştu

alt

TKG programlarına Kerkük şehrinden katılan ve Irak Türkmenleri olan  19. TKG  programı katılımcısı MOHAMMAD NAJAT YOUSİF HÜRMÜZLÜ (solda), 15. TKG üyesi İSAM ABBAS MUDRAB - ESAM VENDAVİ (ortada) ve 9. TKG programı katılımcısı KHALİD MAYAS (sağda) ile 28 Şubat 2017 Salı günü Ankara'da buluşarak, Türkiye inşaat  malzemesi  piyasasındaki deneyimlerini ve izlenimlerini paylaştılar. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Kerkük'ten katılan  KHALID RAFEEQ TAWFEEQ MAYAS (sağda) müteahhitlik, bina, kanalizasyon ve elektrik inşaat işleri yapan, ayrıca kargo taşımacalığı yapan ve  para transferi  işleriyle ilgilenen şirket sahibidir. Kerkük Üniversitesi Kerkük Cumhuriyet Hastanesi binaları şirketin tamamladığı işler arasındadır. Türkmen İş Adamları Derneği, Irak Müteahhitler Birliği, ABD-IRAK Sanayi Ticaret Odalar Birliği üyesidir.

TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programı katılımcısı İSAM ABBAS  MUDRAB-ESAM VENDAVİ (ortada), Irak'ın Türkmen şehri Kerkük'te yaşamaktadır.  PVC, Plastik doğrama, çelik kapı ticareti ile uğraşan, ayrıca kiremit ticareti yapan şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası üyesidir. 

TOBB tarafından Ankara, Polatlı, Gebze, Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen 19. TKG programına Irak'ın Kerkük şehrinden katılan MOHAMMAD NAJAT YOUSİF HÜRMÜZLÜ (solda) devlet ihaleleri ve piyasa için konteyner, karavan üreten, anahtar teslimi prefabrik konut projeleri gerçekleştiren şirket sahibidir. Kerkük Ticaret Odası üyesidir.   Kayseri, Konya, Gaziantep ve Karaman  illerinde faaliyet gösteren profil üreticileri ile  bayilik anlaşması yapmıştır. 

Tüm ticaretlerini Türjkiye ile yapan değerli TKG üyelerimize göstermişoldukları yakın işbirliği nedeniyle teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...