Ana SayfaÜlke Gruplarından HaberlerYunanistanGümülcine Türk Toplumunun Temsilcileri TKG Yemeğine Katıldı

Gümülcine Türk Toplumunun Temsilcileri TKG Yemeğine Katıldı

alt

27 Ağustos 2016 Cumartesi akşamı Gümülcine'de düzenlenen Batı Trakya TKG grubu buluşmasına  katılan Gümülcine Türk Gençler Birliği Genel Sekreteri CAHİT HALİL  (sağda) Batı Trakya  TKG grubu üyeleri ile tanıştı. 

18. TKG üyesi  GÜNER MUSTAFA  (sağda) akşam yemeğinin ev sahibi olarak,  protokolde yeralan konuklarla yakından ilgiledi. 

TOBB tarafından  Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Gümülcine'den katılan GÜNER MUSTAFA madeni yağ sektöründe Petrol Ofisinin Yunanistan genel dağıtımcısıdır. Ayrıca odun sobaları, pelet sobalar ve elektrikli ısıtıcılar ithal ederek Yunanistan genelinde dağıtan şirket sahibidir. Gümülcine Ticaret Odası üyesidir. 

alt

T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu  idari görevlilerinden  RAMADAN DUBAN  (sağda)  Batı Trakya TKG grubunun buluşmasına eşi ZÜLEYHA  Hanım ile  birlikte katılarak destek verdi. 

12. TKG programı kataılımcılarından İSMAİL MUMİN  (solda) TKG grubunun ASBA Taverna'da düzenlenen yemeğini onurlandıran konuklarla ilgilenerek ev sahipliği yaptı. 

27-28 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleşen TKG Batı Trakya Grubu ziyareti konusunda 13. TKG üyemiz HASAN HASAN tarafından Gündem Gazetesi'nde yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Batı TrakyaTKG Grubu  buluşmasına ait farklı fotoğraflar özel bir albüm olarak TKG facebook sayfamıza eklenmiştir.  Batı Trakya Albümü'ne ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

alt

BAKEŞ  Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi  Genel Müdürü  PERVİN HAYRULLAH (ayakta, solda) TKG buluşmasına katılarak,  BAKEŞ'in ortaklarından İskeçe TKG grubu üyeleri  4. TKG programı katılımcısı RIDVAN CANBAZ   (solda)  ile 5. TKG  programı katılımcıları FERİT HACIOĞLU (ortada) ve  HAYRİ ABDULHALİM (sağda) selamladı.

4. TKG üyesi RIDVAN CANBAZ   İskeçe'de yaşamaktadır. Toptan gıda ticaret yapmakta, kahve ve şekerleme ithalatı ve dağıtımı ile uğraşmaktadır.

5. TKG üyesi FERİT HACIOĞLU  İskeçe'de yaşamaktadır.  Hazır giyim konfeksiyon mağazası sahibidir.

5. TKG üyesi  HAYRİ ABDULHALİM  İskeçe'de yaşamaktadır.  Toptan ve perakende  kot giysi ticaretini çocuklarına bırakarak yavaş yavaş emekli olmayı tercih etmiştir.  

alt

17. TKG üyesi MEHMET MOLLA (solda)  TKG grubu yemeğine katılan Gümülcine Türk Gençler Birliği Genel Sekreteri CAHİT HALİL'e  (sağda) Türkçe Konuşan Girişimciler programı hakkındaki izlenimlerini anlattı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Batı Trakya temsilcisi olarak katılan  MEMET MOLLA ALI MEMET,  Şükriye Marketleri'nin sahibidir. Gıda malları, temizlik ve hijyen ürünleri ticareti yapmaktadır. Gümülcine Komotini Ticaret Odası üyesidir.

alt

12. TKG üyesi İSMAİL MÜMİN (sol başta) ve 8. TKG üyesi ALİ ALİ (sağ başta) ASBA Taverna'da düzenlenen yemek sırasında, Gümülcine  Başkonsolosluğu'nda  yerel uzman olarak görev yapan RAMADAN DUBAN (sağdan 2.) ile son günlerde yaşanan  gelişmelere ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. 

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına katılan İSMAİL MÜMİN  inşaat, elektromekanik sistemler, fotovoltaik sistemler, proje kontrolü ve teknik danışmanlık işleri yapan TECHNOMECANICA şirketinin ortağıdır. Mühendisler Odası (TEE), Gümülcine Ticaret Odası, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Merkezi, Yunanistan Devlet İşleri Yüklenici Mühendisler ve Müteahhitler Birliği, (PEDMEDE) ve Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir. 

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programının Ankara ve İstanbul aşamalarına katılan ALİ ALİ gıda seköründe çalışmaktadır. Eti  Firmasının Batı Trakya Bölgesindeki temsilciliğini yapmakta, marketlere Eti markalı ürünleri pazarlamaktadır. 

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...