Ana SayfaÜlke Gruplarından HaberlerIrakKerkük'ten 9. TKG Üyesi Halid Mayas ile Musul 'dan 14. TKG Üyesi Ali Al Rawi Ankara'da Buluştu

Kerkük'ten 9. TKG Üyesi Halid Mayas ile Musul 'dan 14. TKG Üyesi Ali Al Rawi Ankara'da Buluştu

alt

TOBB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Irak'ın Musul şehrinden katılan ALİ SHUGGA AL RAWİ  (solda) ile 9. TKG programına Kerkük'ten katılan  KHALID RAFEEQ TAWFEEQ MAYAS (sağda) Ankara'da buluştu. 

Eylül 2012'de İstanbul'da düzenlenen  TOBB'un 60. Yıl kutlama etkinliklri sırasında tanışan Iraklı iki TKG üyesi 4  yıl sonra Ankara'da Ulus Çarşısında buluşarak, Irak'ın içinde bulunduğu siyasi ve ekeonomik durumu değerlendirdi. 

TOBB tarafından düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girşimciler programına  Irak'ın Musul kentinden katılan ALİ SHUGGA AL RAWİ , İŞİD tehdidi nedeniyle yaşadığı yerlerden ayrılmak  ve ailesi ile bilikte Ankara'ya  yerleşmek durumunda kalmıştır.        

Ankara'nı Ulus semtinde  cep telefonu mağazası açan 14. TKG programının katılımcısı değerli arkadaşımız ALİ SHUGGA AL RAWİ  ve ailesine "geçmiş olsun" diyor, Ankara'daki yaşamlarında esenlikler ve kolaylıklar diliyoruz.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9.  Türkçe Konuşa Girişimciler programına Irak'ın  Kerkük şehrinden katılan KHALID RAFEEQ TAWFEEQ MAYAS  (solda), müteahhitlik, bina, kanalizasyon ve elektrik inşaat işleri yapan şirket sahibidir. Kerkük Üniversitesi Kerkük Cumhuriyet Hastanesi binaları şirketin tamamladığı işler arasındadır. Türkmen İş Adamları Derneği, Irak Müteahhitler Birliği, ABD-IRAK Sanayi Ticaret Odalar Birliği üyesidir. 

14. TKG üyesi ALİ SHUGGA AL RAWİ  (sağda) ,  Ankara'ya erleşmeden önce ithalat ve ihracat alanında faaliyet göstermekteydi. Ayrıca sağlık turizmi alanında bşarılı çalışmalar yapmaktaydı ve Musul Ticaret Odası üyesiydi.  

 

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...