Ana SayfaTKG Etkinlikleri4. Grup Haber ve Etkinlikleri (Nisan 2006)Sadyr Eibov Dünya Ahıska Türkleri Birliğinin 2. Kurultayına Katıldı

Sadyr Eibov Dünya Ahıska Türkleri Birliğinin 2. Kurultayına Katıldı

alt

TOBB tarafından düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kazakistan'dan katılan SADYR EİBOV (solda) DATÜB Kurultayının hazırlıklarında görev aldı.

 Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkan Yardımcısı olan 4. TKG üyesi   SADYR EİBOV, Rusya içinde dağınık halde bulunan Ahıska Türklerinin kültürel kimliklerinin korunması ve güçlenmesi için gönüllü olarak çalışmaktadır.

alt

Dünya Ahıska Türkleri Birliği 2. Olağan Kurultayı 27 Aralık 2014 Cumartesi günü İstanbul'da Intercontinental Otelde Toplandı. Dünyanın çeşitli bölgelerinden delegelerin katılımıyla gerçekleşen Kurultayda Ahıska Türklerinin var olma mücadelesi üzerinde duruldu.

alt

Dünya Ahıska Türkleri Birliği -DATÜB'ün ikinci dönem yönetim kurulunda da görev alan değerli arkadaşımız Kazakistan'dan 4. TKG üyesi SADYR EİBOV'u (arka sırada, sol başta) kutlar, Ahıska Türkü ulusal kimliğinin korunması ve geliştirilmesi  yolundaki çalışmalarında başarılar dileriz.  

Kazakistan'ın Almati  kentinde faaliyetlerini yürüten AHISKA TÜRKLERİ MİLLİ MERKEZİ  tarafından haftalık olarak yayınlnan   "AHISKA" adlı gazetenin 2015 yılı, 3. sayısı

alt

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Kurultayı ile ilgili  farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

DATÜB tarafından Ahıska Türklerinin kültürel kimliklerini koruma ve yeni kuşaklara aktarmak için yapılan falaiyetlere ait fotoğraflara ulaşmak için bu linki  ziyaret etmek yeterli olacaktır. 

alt

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Başkan Yardımcııs ve 4. TKG üyesi SADYR EİBOV (solda) Yunus Emre Enstitüsü ile birikte Ahıska Türkleri için  eğitim projeleri düzenlenmesi için işbiriği yapmaktadır.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...