Ana SayfaTKG Etkinlikleri4. Grup Haber ve Etkinlikleri (Nisan 2006)Makedonya'dan Esfer Aliji Üsküp'te Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Katıldı

Makedonya'dan Esfer Aliji Üsküp'te Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Katıldı

alt

4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Makedonya'nın Gostivar kentinden katılan ESFER ALİJİ  (soldan 2.)  T.C. Üsküp Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmaktan memnuniyet ve  gurur duydu.

4. TKG Üyesi ESFER ALİJİ  üniversite eğitimini Büyük Öğrenci Projesi kapsamında Ankara'da Gazi Üniversitesinde  yapmıştır. Halen Makedonya'da yatırımları olan  Türk müteahhitlik şirketinde finansman alanında yönetici olarak görev yapmaktadır. 

Üsküp Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyona Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Meclis Başkanı Trayko Velyanovski, Başbakan Nikola Gruevski, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, büyükelçiler, iş adamları,  sivil toplum teşkılatlarıyla farklı dini grupların temsilcileri, yabancı ülke diplomatları ve Makedonya'da yaşayan Türk toplumunun temsilcileri katıldı. Türkiye dostlarını biraraya getiren resepsiyon, iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi ÖMÜR ŞÖLENDİL konuklara hitap etti.

alt

Yeni Balkan Gazetesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı resepisyonu haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

Üsküp Büyükelçiliği tarafından  düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı kutlamasının video görüntüsüne ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir

Bulundukları ülkelerde Cumhuriyet Bayramımızı kutlayan dostlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...