Ana Sayfa

Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Tanıtım Toplantısı

Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu tanıtım Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU'nun ev sahipliğinde 16 Kasım 2018 Cuma günü Ticaret Bakanı RUHSAR PEKCAN'ın katılımıyla Ankara'da yapıldı.

TOBB ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası tarafından kurulan Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu tanıtım toplantısı, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Toplantının açılışında, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu KKTC tarafı Başkanı Mustafa Genç ve Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Türk Tarafı Başkanı M. Cihat Lokmanoğlu birer konuşma yaptı.

TOBB Başkanı M Rifat Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, "Türk iş dünyası olarak KKTC'de daha fazla yatırım yapmak ve daha fazla karşılıklı ticaret gerçekleştirmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından çalışma yemeğine geçildi. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Lokmanoğlu ve TürkiyKKTC Ticaret Odası Forumu KKTC Tarafı Başkanı Mustafa Genç'in selamlama konuşmalarının ardından TEPAV Direktörü Prof. Dr. Güven Sak "Türkiye-KKTC İktisadi İlişkileri" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Ardından Forum'un 2019 Eylem Planı Önerisi görüşüldü.

 

TOBB web sayfasında yayınlanan tanıtım toplantısı haberinin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.

BRT haber kanalında yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Finans Haberler sitesinde yayınlanan toplantı haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Gündem Kıbrıs gazetesinde yayınlanan fotoğraflı toplantı haberine bu llinkten ulaşılmaktadır.

 

75 Genel Kurulu Tanıtım filmi

KATILIMCILAR

  • Program başlangıcı: 05/2005
  • Toplam Program sayısı: 20
  • Katılan ülke: 24 ülke ve 7 özerk bölge
  • Katılımcı sayısı: 800
  • Kadın girişimci sayısı: 40
  • Sektörler: Ağırlıklı olarak; inşaat ve inşaat malzemesi ticareti, gıda ticareti, genel ticaret,  tarımsal üretim, ilaç-medikal, tekstil, danışmanlık hizmetleri konuklarında yoğunlaşmaktadır.

TOBB Sermaye ve Emtiya Piyasa Verileri

Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Devamı...

Hava Durumu

Buradan 24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminlerini öğrenebilirsiniz.

Devamı...